Що робить людину щасливою? (І варіант)

Щастя… У кожної людини воно різне. На мою думку, найбільше щастя – відчувати, що ти потрібен людям. Щастя – це відкривати незвідане.

Першовідкривачі нових земель були, мабуть, дуже щасливими людьми. А якими ж щасливими виявилися космонавти – першовідкривачі космосу! Чехословацькі мандрівники Зігмунд і Ганзелка – щасливі наші сучасники: вони своїми очима бачили природу і людей Африки, Америки, Азії, Європи, зняли багато документальних фільмів, написали дуже цікаві книги. Щастя – це відчувати красу рідної природи, як Т. Г. Шевченко,

П. Г. Тичина, І. С. Нечуй-Левицький, В. М. Сосюра…

Мабуть, велике щастя випало М. Коцюбинському, коли він, мандруючи Прикарпаттям, збирав матеріали для своєї повісті “Тіні забутих предків”. Бути щасливим – це означає бути всебічно розвиненою людиною, любити свою Вітчизну, рідну природу, мистецтво, працю, справедливість. Але бувають обставини, яких людина не може подолати, яку б силу волі вона не мала. Я часто запитую себе: чи була Леся Українка щасливою? Адже все свідоме життя її сковувала, мучила важка хвороба.

Нелегко їй жилося, але скільки сонячної радості в її ліричних творах! Герої її поезій, поем,

драматичних творів своїми роздумами і глибокими спостереженнями над природою відстоюють щастя людини. А пейзажі у ранніх поезіях Павла Тичини і “Мисливські усмішки” О. Вишні! Глибоко підчувати красу природи, дбати про її збереження на щастя людям – важливе завдання нашої літератури. Тому мені дуже подобаються з українських письменників М. Чабанівський, А. Малишко, Д. Панличко. Їхні герої – великі правдолюби.

Але для щастя людніш цього замало. П. А. Грабовський писав, що милуватися благодатними куточками природи можуть і філістери, люди байдужі до долі “роду, до трудящих. Я вважаю, що щасливі ті люди, які палко люблять свій народ.

На мій погляд, щастя кожної людини – знайти себе в труді. І тут на думку спадають рядки з вірша Т. Шевченка “Минають дні, минають ночі…” Не дай спати ходячому, Серцем замирати І гнилою колодою

По світу валятись. А дай жити, серцем жити І людей любити… Як бачимо, поет виразив у цих рядках велику любов народу до праці. Коли людина не працюватиме, вона буде зайвою у суспільстві. Пост закликає любити труд.

Людина в труді стає кращою, світлішою. Тільки в труді розкривається її душевна і зовнішня краса. Отже, головне щастя – це натхненна праця багатьох людей нашої країни, в тому числі, і праця вчителя. Я встигла зробити ще зовсім мало. Адже я тільки закінчую школу.

Житгя попереду. Мене захоплює фізика. Вона відкриває мені чудовий світ науки і техніки. І якщо вступлю до педінституту – буду найщасливішою людиною в світі.

Людина повинна прожити свій вік прекрасно, залишивши по собі добру пам’ять.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Що робить людину щасливою? (І варіант)