Що мені сподобалося у казці “Коник-Горбоконик”

Казка П. П. Єршова “Коник-Горбоконик” представляє собою велику поему в трьох частинах. У 1-ї частини розповідається про те, як Івану дісталися Коник-Горбоконик і два чудових коня і як він став царським конюхом. У 2-ї частини Іван за велінням царя видобуває Жар-птицю, а потім і Цар-дівчину. У 3-й частині він відвідує Сонце і Місяць і дістає з дна океану дорогоцінний перстень.

В кінці казки він стає царем і одружується на Цар-дівиці. Головний герой твору – Іван-дурень – чесно несе службу біля нісенітного царя. Цар жорстокий і деспотичний.

Всі

його думи – не про турботу про державу, а про одну лише одруження на прекрасній Цар-дівиці.

В описах цього горе-правителя багато іронії: він смішний і дурний у своїй впевненості, що знову стане молодим. Івану-дурню довелося докласти багато праці, проявити сміливість і наполегливість, щоб виконати царські доручення. Але справедливість восторжествувала (сцена купання героїв у киплячих котлах). Цар безславно гине, а Іван стає красенем і володарем всього, що сам здобув для царя. Звичайно ж, не без чарівної сили Коника-горбоконика. Коник-Горбоконик не слуга, а товариш Івана, його чудовий помічник, який не тільки

виручить з біди у важку хвилину, але і скаже – як один одному – гірку правду.

Сенс казки – в іронії, в жарті, в прямій сатирі: тим, хто хоче розбагатіти, багатство не дістається. А Іван-дурень всього досяг, тому що жив чесно, був щедрим і завжди залишався вірним своєму обов’язку і слову. У творі приваблює все: і головний герой Іван-дурень, і його вірний друг Коник-Горбоконик, і опис чудес, ритм вірша, і краса поетичного слова.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Що мені сподобалося у казці “Коник-Горбоконик”