Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе

Історія людства нараховує багато тисячоліть. І вже ба­гато тисячоліть тому було складено перші правила пове­дінки людини серед інших людей. Це було зроблено для того, щоб кожен почувався зручно, нікого не боявся й міг сподіватися на захист. Звичайно, ці вимоги стосувалися абсолютно кожної людини.

Змінювалися часи, дещо зміню­валася сама людина, але завжди й усюди її супроводжува­ли правила поведінки, які ще звуться етикою.

Здається, правильно поводитися дуже просто: треба лише додержуватися декількох загальноприйнятих правил. Але

існує один секрет: жодне з цих правил не діє, аж поки люди­на не навчиться поважати сама себе. Що це означає?

Людина, яка навчилася поважати саму себе, ніколи не образить слабшого або молодшого, ніколи не буде хизува­тися своєю силою або красою. Таким чином, з поваги лю­дини до самої себе народжується повага до оточуючих лю­дей. Коли ж у суспільстві більшість людей, як то кажуть, шанується, то й у державі жити легше.

Існує вдале прислів’я: “Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе”. У цьому прислів’ї є розуміння етики як за­гальнолюдської науки.

Я вважаю, що людина повинна вчитися правилам по­ведінки ще змалечку. Тоді не будуть здаватися важкими ні шкільна дисципліна, ні дорослі клопоти. Хочеться ще сказати: “Ушануймо життя, друзі, і життя вшанує нас!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шануй сам себе, шануватимуть і люди тебе