Шабля ранить тіло, а слово – душу

Перше речення одного з Євангелій – “Спочатку було слово”. Саме завдяки силі Божого слова, як розповідається в Біблії, народилася земля, все, що існує та живе на ній, навіть людина. Людство завжди вірило й продовжує вірити в силу слова, недарма в селах і досі існують різноманітні замовляння проти різних болячок.

Люди дають імена своїм дітям, прислухаючись до їхнього звучання, називають човни та літаки тільки позитивними назвами, вірячи, що це збереже їх від лиха. У давнину в школах навіть навчали ораторського мистецтва, бо найкращі

оратори завжди були в пошані серед простих людей, оскільки вміли впливати на них.

Слово – сильна зброя. Та, як і будь-яка зброя, воно може використовуватися як у мирних, так і в воєнних цілях. Словом можна не тільки дошкулити супернику, але й сильно вразити його. Після серйозної сварки ми завжди дуже переживаємо, а якщо сварка ця відбулася з близькою людиною, нам може й боліти.

Звичайно, це не тілесний біль, бо ран на тілі сварка не лишає, але душу ранить. А якщо суперечка виникла на пустому, образили нас незаслужено, то душевні рани будуть глибокими, довго гоїтимуться. Погане слово може навіть убити, бо переживання

після почутого можуть спричинити, наприклад, серцевий напад, ідо призведе до фатальних наслідків.

Буває й так, що навіть правда, сказана кимось, виявляється настільки гіркою, що слабка людина може навіть спробувати вчинити самогубство.

На щастя, слово, як і будь-яка речовина, може бути як отруйним, так і цілющим. Слово підтримки, заспокоєння, дружня порада допомагають нам вистояти в скрутній ситуації. Слово як лікувальний засіб використовують навіть у сучасній медицині: психологи розмовляють із пацієнтом, намагаючись виявити причини його стану й допомогти йому. Слова інших людей – вольових, сильних – в усі віки зрушували цілі народи на глобальні зміни, спричиняли революції й перевороти.

Зі словами “За Батьківщину!” під час воєн навіть майже беззбройні солдати творили справжні дива, долали ворожі армії.

Вдало дібране слово завжди буде влучним, спричинить бажаний результат. Тому не можна говорити, не оцінивши наперед наслідків, котрі можуть спричинити наші слова. Слово – сила, і тільки якщо вона буде розумною, вона працюватиме на добро.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Шабля ранить тіло, а слово – душу