Роман Юрія Яновського “Вершники’ – талановита данина своєму часові

І. Юрій Яновський – талановитий український письменник-романтик.

ІІ. Сторінки громадянської війни у романі Ю. Яновського.

1. Побудова роману (вісім новел, не пов’язаних єдиним сюжетом; кожна з них – сторінка громадянської війни, усі разом – розповідь про боротьбу добра і зла на землі, про людську витривалість, про красу української землі).

2. Символічність образів новел (постаті братів Половців з новели “Подвійне коло”, які опинилися з різних боків політичної боротьби; випромінювання символічного світла батьками Половців

у “Шаланді в морі”, зусилля яких спрямовані на збереження роду; образ безіменного листоноші з новели “Лист у вічність”, який не схиляє голови навіть перед смертю).

3. “Подвійне коло” – найяскравіша новела про трагедію роду Половців (обрання кожним з братів Половців своєї дороги в житті; перетинання цих доріг в один день в одному місці; зіткнення загонів денікінця Андрія Половця і петлюрівця Оверка Половця, загибель Андрія; вбивство махновцем Панасом Половцем брата Оверка; самогубство Панаса; помилування червоноармійцем Іваном найменшого брата – махновця Сашка; знехтування братами батьківського

заповіту: “Тому роду не буде переводу, в котрому браття милують згоду”).

4. Віра письменника в “правду бідних” (показ автором в червоних кіннотниках носіїв високої справедливості, нового життя).

ІІІ. Роман Ю. Яновського “Вершники” – протест проти найбільшого лиха на землі – війни та братовбивства, заклик не повторювати помилок історії.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Роман Юрія Яновського “Вершники’ – талановита данина своєму часові