“Роль історії та сучасності за збіркою А. Міцкевича “Кримські сонети”

Існує безліч цікавих і романтичних творів, читати які надзвичайно цікаво. Можна тривалий час ними зачитуватися, перечитувати їх знову і знову в прагненні знайти в них щось нове і цікаве. Звичайно, далеко не факт, що у кожної людини є такий твір або збірник.

Але я можу сказати, що особисто у мене таких творінь літературного жанру дійсно багато. І все це тому, що я люблю читати, це приносить мені радість і задоволення. Одним з найбільш улюблених мною творів, вірніше, збіркою творів, є збірник авторства Адама Міцкевича “Кримські сонети”.

Одним

з цікавих питань, які гідні самого ретельного і уважного розгляду, є поєднання сучасності і історії, про яке можна міркувати після прочитання цього збірника. Але, щоб розуміти, як співвідносяться такі абстрактні категорії, як історія і сучасність у цьому творі, нам слід проаналізувати зміст “Кримських сонетів”, з’ясувати, в чому ж полягає їх головний зміст. Перш за все, як мені здається, полягає він в описах дивовижної природи Криму.

Другий же аспект, на який мені вдалося звернути свою увагу, криється в тому, що автор “Кримських сонетів” відчував вкрай серйозну тугу за батьківщиною, вона його

мучила, задавала його настрій, а тому має розглядатися в якості ключового фактора ролі історії і сучасності.

Що стосується природи, зокрема, природи Криму, про яку в цій збірці йдеться, то вона завжди, у всі часи, залишається досить гарною. Звичайно, хтось може сказати, що за роки з написання збірки Крим міг змінитися, бути може, в гіршу сторону. Я не можу виключати, що за час історії він був краще, ніж в сучасності, але все-таки мені здається, що в даний час він, якщо і гірше, ніж був, то не набагато. Кримська природа є головним надбанням півострова, вона цінувалася кримчаками у всі часи. Якщо ж вести мову про тугу за батьківщиною, яка також є ключовим мотивом даного твору, то можна з упевненістю зазначити, що вона точно так само не істотно відрізняється в залежності від часу – як вона могла бути у часи написання “Кримських сонетів”, так вона може залишатися досить серйозною і в даний час.

Саме тому я можу сказати, що і в цьому випадку роль історії та сучасності в цій збірці точно так само є рівнозначною.

Я вважаю, що по ключовим аспектам цієї збірки, зокрема, за красу кримської природи і тугу за батьківщиною, сучасність практично не відрізняється від історії. Однак це питання важливе, і це слід вивчати і надалі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Роль історії та сучасності за збіркою А. Міцкевича “Кримські сонети”