Просо – народна драма

А Ставши в два ряди, лицем одна до одної, дівчата по черзі співають, кланяючись: 1-й ряд: Ой ми в поле виїдем, виїдем, Ой ми з Ладом виїдем, виїдем. 2-й ряд: А ми нивку виорем, виорем, Ой ми з Ладом виорем, виорем. 1-й ряд: А ми проса насієм, насієм. 2-й ряд: А ми коні пустимо, пустимо. 1-й ряд: А ми коні займемо, займемо.

2-й ряд: А ми коні викупим, викупим. 1-й ряд: Ми на купчу не глянем, не глянем. 2-й ряд: Ми сто рублів кладемо, кладемо. 1-й ряд: На сто рублів не глянем, не глянем. 2-й ряд: Ми бабусю додамо, додамо.

1-й ряд: Ми бабусі не хочем, не хочем. 2-й ряд: Ми дівочку

додамо, додамо. 1-й ряд: За дівочку ні слова, ні слова. 2-й ряд: Бувай, дівко, здорова, здорова!

Їдьте, поїдьте до нас! При цьому одна дівчина переходить в перший ряд, в якому говорять: А ті відповідають: Нема короля дома, Поїхав по дрова, Пиво варити, Сина женити, Дочку давати, Нас на весілля звати! Б – А ми просо сіяли, сіяли, Ой Див, Ладо, сіяли, сіяли. “Ой ми з Ладом” з останніми словами рядка співається протягом усієї гри.

– А ми просо витопчем, витопчем, Ой Див, Ладо, витопчем, витопчем. – Та як же ви витопчете, витопчете? – А ми копі випустим, випустим. – А ми коні злапаєм, злапаєм.

– Та чим же вам

лапати, лапати? – Ой шовковим неводом, неводом. – А ми коні викупим, викупим. – А за що вам викупляти, викупляти?

– А ми дамо сто срібних, сто срібних. – Не візьмемо й тисячі, тисячі. – А ми дамо дівчину, дівчину. – А дівчину візьмемо, візьмемо, – Ой Див, Ладо, візьмемо, візьмемо. В – Ой ми поле виорем, виорем.

Долею-ладом виорем, виорем. – А ми проса насієм, насієм. – А ми кіньми випасем, випасем.

– А ми коні займемо, займемо. – А ми коні викупим, викупим. – А ми плати не схочем, не схочем.

– А ми дамо тисячу, тисячу. – А ми тисячі не приймем, не приймем. – А ми дамо хлопчика, хлопчика.

– А ми хлопчика не приймем, не приймем. – А ми дамо бабочку, бабочку. – А ми бабочки не приймем, не приймем.

– А ми дамо дівочку, дівочку. – Ой ми дівочку приймемо, приймемо, Ми її в наряди знарядимо, знарядимо, У колясочку посадимо, посадимо, Долею-ладом посадимо, посадимо!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)
Просо – народна драма