Прославляння теперішніх людських якостей у вірші Р. Бернса “Чесна бідність”

Відомий шотландський поет Роберт Бернс народився в сім’ї бідного селянина. Він добре знав, як живеться бедним, тому й писав про це. Поет мав можливість порівнювати життя бедних і життя богатих. У вірші “Чесна бідність” Бернс показує, що достоїнство, розум, шляхетність не даються людині разом з титулом і багатством.

Скоріше навпаки: чим бідніше людина, тим краще його людські якості. Використовуючи зіставлення, поет зображує бідняків і багатіїв:

Ми хліб їмо й воду п’ємо, Ми вкриваємося ганчір’ям І все таке інше, А тим часом

дурень і шахрай Одягнені в шовк і вина п’ють І все таке інше. Це порівняння не на користь багатіїв! Бернс дає їм ще й таку характеристику: Хоч весь геть у позументах, – Колода залишиться колодою І в орденах, і в стрічках!

Король лакея свого Призначить генералом, Але він не може нікого Призначити чесним малим.

Таким чином, поет прославляє бідних людей, яким властиві найкращі риси характеру: порядність, правдивість, доброта. Поет вірить за кращих часів і цією надією пронизаний весь добуток

Настане день і година проб’є, Коли розуму й честі На всій землі прийде черга Стояти на першому місці.

Твердження

норм соціальної справедливості в поезії Р. Бернса “Чесна бідність” Найважливішими рисами, характерними для поезії Р. Бернса, є сильний життєстверджуючий початок, всеосяжний інтерес до реалій життя, глибокий демократизм і протиставлення своєї Творчості нормам, смакам дворянських і буржуазних прошарків Шотландії того часу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Прославляння теперішніх людських якостей у вірші Р. Бернса “Чесна бідність”