Проблеми, порушені у романі Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”

У 1719 році відбулася важлива подія: видатний англійський письменник Даніель Дефо створив роман, який мав назву “Робінзон Крузо”. Варто сказати, що твір цей неабияк зацікавив читачів своєю незвичайністю, оригінальністю. А ще він помітно вплинув на розвиток світової літератури в цілому.

По суті, після опублікування роману Даніеля Дефо “Робінзон Крузо” почали з’являтися наслідування цього твору, так звані “робінзонади”.

Які проблеми автор порушує в романі? Роман “Робінзон Крузо” можна назвати багатоплановим.

У ньому Даніель Дефо розкриває внутрішній світ особистості.

До речі, розповідь ведеться від імені головного героя. На його долю випало чимало випробувань. Після катастрофи на кораблі Робінзон Крузо потрапляє на безлюдний острів.

Там йому довелося пристосуватися до нових умов існування. Приміром, він навчився забезпечувати себе усім необхідним. А щоб цього досягти, він розвивав і вдосконалював свої навички з того чи іншого виду діяльності.

Можна сказати, що Робінзон Крузо пройшов увесь шлях людської цивілізації з самого початку. Але найтяжчим з його випробувань було випробування самотністю. Важко навіть

уявити, як пересічна людина змогла пробути на самоті доволі-таки тривалий час.

Проте доля все ж змилувалася над Робінзоном, подарувавши йому вірного товариша П’ятницю…

Історія Робінзона Крузо має щасливий кінець. Після двадцятивосьмирічного перебування на острові він нарешті повертається додому. Отже завжди варто пам’ятати про те, що ніколи не можна впадати у відчай, сумувати.

Треба шукати вихід із будь-якої ситуації та не здаватися.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Проблеми, порушені у романі Даніеля Дефо “Робінзон Крузо”