Про шандаря – пісні-балади

Ой пити би горілочку, ой пити би, пити; Ой прийшлося шандареві з Делятина іти. Ой положу на віконце горіхову гранку; Прийшов шандар з Делятина, бо має коханку. Ой піп іде до церковці та на хвалу Божу, А шандар ся відзиває: – Та й я вам поможу!

– Ой піп службу відправляє та людей жегнає, А шандар си став на хори, апостол читає. Ой люде ся проступили та стали у кутки, А він любку за ручечку, повів через сутки: – Ой ходімо, моя мила, та на торговицю Та будемо попивати мед та й сливовицю. – Ой як прийшов Николайко до своєї хати: Ані ключів, ані жінки

нема коло хати. А він пішов до сусіди, зачав ся питати: – Ци нема тут меї жінки, нема коло хати? – Вони його притримують: – Просимо сідати! – Він зняв шапку, поклонився: – Йду далі шукати.

– Ой іди ж ти, Николайку, та на торговицю, Ой там жінка із шандарем п’є мед, сливовицю. – Ой пішов же Николайко попід голиночки – Лежить шандар до постелі голий, без сорочки. Ой пішов же Николайко попід віконниці – Лежить жінка до постелі гола, без спідниці.

А він пішов до жидівки та й взяв їй казати: – Дай, жидівко, сокирочки, двері відрубати. – Взяв сокиру у жидівки, розрубав верії… Забрав річі шандарськії

до фільватерії! Ой зачали за Николов у погоню бічи: Завернули Николайка: – Неси назад річі! – У покою піп Николу на смерть сповідає, А у другім його жінка ручки си ломає.

– Любі мої єгомосцю, щось маю казати: – Ци мож мене із шандарем разом поховати? – Ой молода молодице, не мож то зробити: Уже шандар тиждень гниє, ти будеш рік жити.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Про шандаря – пісні-балади