ПРО ГУМОРЕСКУ

Українська література 6 клас

ПРИКМЕТИ ВЕСНИ

Гумореска (від слова гумор) – назва невеликого художнього твору, у якому про події та персонажів розповідається у жартівливому тоні.

Твори Остапа Вишні “Перший диктант” і “Як ми колись учились” – гуморески. У них письменник змальовує події та персонажів чудернацько, часом недоречно, і саме це є основою смішного. При цьому автор робить це доброзичливо, із співчуттям і симпатією.

Саме таке зображення комічного називають гумором.

Гуморески – це оповідання, в яких

зображується одна подія з життя головного героя, а дійових осіб небагато: двоє чи троє. Обов’язковою характеристикою хоча б одного з них мають бути смішні риси вдачі.

Якими ж є секрети творення комічного?

По-перше, – це неправильне тлумачення якогось явища, події, предмета. Пригадуєте, як у гуморесці “Перший диктант” Остап Вишня пояснював появу нових дітей у сім’ї?

По-друге, вживання слів і виразів жартівливого характеру: “Було це за царя Опенька, як була земля тоненька”, “… аж язики подубіють”, “почимчикували”, “шкарбани” (“Перший диктант”); “… сорочка підіймалася

вище того місця, про яке ви зараз не думаєте” (“Як ми колись учились”).

По-третє, вживання пестливих слів: повнісінько, найстаршень кою, сестричка, старенька, кволенька, чайок, ноженята, чобітки. За їх допомогою автор висловлює не тільки симпатію, ніжність, а й осуд, насмішку.

По-четверте, вживання гіперболи; у гумористичному творі вона служить для ще більшого висміювання того чи іншого явища чи риси характеру.

Що? Коли? Чому? Як?

3. Чим гумореска подібна до оповідання? 4. Які засоби вираження комічного ви помітили, читаючи гуморески Остапа Вишні?




1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

ПРО ГУМОРЕСКУ