“Природа – наш дім”

Ще не так давно за історичними мірками сформувалася досить цікава тенденція. Згідно з офіційною статистикою, кількість жителів міст постійно зростає, але в той же час мешканців сіл стає все менше і менше. Здавалося б, у цьому немає нічого поганого, адже міста в більшій мірі призначені для життя.

Але в той же час деякі люди вважають, що міста не є найбільш придатним середовищем існування людини, особливо якщо мова про міста, які позбавлені великої кількості зелених насаджень.

Однією з сучасних проблем людини сьогодні є те, що вона стає

переконаною в тому, що її природне середовище – це місто. На жаль, далеко не завжди це є правильним твердженням. Проблема в тому, що в місті природних об’єктів дуже мало, людина свідомо чи несвідомо починає відчувати себе замкнутою в кам’яній коробці будівель і споруд, особливо це відчутно, якщо людина більшу частину дня проводить не на вулиці, а в замкнутому просторі будинку.

Лише зрідка, кілька разів на рік, у людини є можливість з’їздити куди-небудь. І немає нічого дивного в тому, що в таких випадках людина прагне туди, де вона зможе побути на природі – будь то моря, гори або що-небудь подібне.

Кожен

повинен розуміти, що його справжнім домом є не місто, заповнене людьми, будівлями та автомобілями, а природа. Якщо людина стане регулярно відвідувати природу, вона зможе зрозуміти і відчути те, наскільки їй добре і комфортно, вона дійсно відчує, що вона, нарешті, вдома і може відчувати себе повноцінно і повністю вільно. У той же час потрібно пам’ятати, що необхідно ставитися вкрай дбайливо до власного будинку. Домівку не можна смітити, не можна псувати її, погіршувати її, точно так само не можна робити цього по відношенню до природи.

На жаль, в сучасному світі нерідко можна спостерігати за тим, що люди поводяться безвідповідально по відношенню до природи – знищують її явища, смітять, щось ламають. Боляче дивитися на це, адже, роблячи так, людина просто псує свій власний будинок і ніщо інше. Такі люди ніяк не можуть називати гідними, до них неможливо відчувати повагу.

Де б людина не жила, вона повинна стежити за своєю домівкою. Сьогодні багато людей почали думати, що їх домівкою є задушливе і нудне місто, в той час як справжнім домом для них може бути тільки природа – ліси, річки, поля і все таке інше. Тому потрібно ставитися до природи з належною відповідальність, крім людини нікому про неї подбати.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Природа – наш дім”