Пригоди Тома Сойєра характеристика образу Гекльберри Фінн

Гекльберри Фінн – бездомний обідранець, юний парія Санкт-Петербургу на Міссісіпі, син міського п’яниці, “ледаче, невиховане, погане хлопченя”, що “не визнає ніяких обов’язкових правил”, з точки зору усіх матерів міста, у чиїх дітей він проте у великій шані. Вільний птах, Г. живе у бочці, а в гарну погоду – просто неба. У присвяченому йому романі Г. виконує функцію оповідача. Втікши від вдови Дуглас, що усиновила його, а потім і від батька, Г.

Зустрічає негра Джима, збіглого раба вдови, і вони разом здійснюють подорож на плоту

вниз по Міссісіпі. Фінал його історії – зустріч зі своїм старим приятелем Томом Сойєром і звістка, що місіс Уотсон померла, але в заповіті своєму звільнила Джима. Г.

Майже не озирається у своїй розповіді на минуле, як власне, так і історичне; він цілком існує у світі “тут і зараз”, і його характер розкривається у міру розвитку подій, ритм яких заданий основним фабульним ходом : пліт, що пливе вниз за течією річки через рабовласницькі штати. Підліток-сирота, що ніколи не знав дитинства, Г. не уміє вдаватися до ігор, як його однолітки, хоча він також зберігає долю дитячої наївності, яка протистоїть так же добре

йому відомим жорстокостям дорослого світу.

Не роздумуючи про те, чи правильно влаштовано суспільство, Г. приймає його таким, як воно є. Не з бунтарських мотивів, а лише унаслідок своєї органічної невідповідності дорослому світу з його цінностями Г. не може прийняти, а часто і зрозуміти необхідності ходити в церкву, жити по раз заведеному розпорядку, носити охайний одяг. Як типовий герой-аутсайдер він бачить, що блага суспільства йому не лише не потрібні, але глибоко сторонні.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Пригоди Тома Сойєра характеристика образу Гекльберри Фінн