Прекрасне в моєму житті

Людина здавна оточувала себе красивими речами, вона не може без цього жити. Можливо, усе почалося з первісних малюнків усередині печер первісних людей. Про це не відає ніхто. Хтось із мудрих сказав: “Прекрасне – це символ морального добра”.

Прагнення людини до красивого залишається незмінним упродовж віків. Людина хотіла передати неповторні явища природи чи свій стан – вона стала створювати первісну мелодію та пісні. Людина прагне зберегти для себе й онуків щось дивовижно неповторне (пейзаж, особливо інтер’єр, видатну особу

тощо) – вона бере до рук звичайного пензля.

І так у всьому, що пов’язано з життям людини. Навіть зараз за повір’ям чи певною традицією належить вагітним жінкам не дивитися на щось потворне, недосконале, а спрямовувати свій погляд на красиве: квіти, зорі, приємні обличчя, спів птахів, ніжну музику, приємну мову.

Прекрасне й добре в житті – завжди поруч, бо все це йде не стільки від розуму, скільки від душі, від нашого відчуття. Позитивні емоції спонукають до того, що в людини з’являється добре ставлення до навколишнього світу і бажання самому творити добро.

Особливо тонко це відчувають поети. Ніби

мої думки й почуття висловив харківський поет Ю Стадниченко:

Не відкладайте добрих справ! Служіть Землі, служіть Вітчизні! Коли нависнуть Хмари грізні, Робіть усе, щоб день сіяв! …Щоб не впала атомна роса, Щоб світ не змерк, а розцвітав, Не відкладайте добрих справ!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Прекрасне в моєму житті