“Потворність видима й невидима у повісті-казці Гофмана “Крихітка Цахес”

Головною дійовою особою казки-повісті Гофмана є її однойменний герой Крихітка Цахес. Його образ – одна з найкращих ілюстрацій потворності – як внутрішньої, так і зовнішньої. Але не варто обмежуватися лише головним героєм повісті, адже все те, що його оточувало, теж далеко не було красивим і прекрасним, особливо якщо говорити про його внутрішню складову.

Варто почати з причин вже всім добре відомої могутності Цахеса. Справа в тому, що фея, яка обдарувала Цахеса трьома золотими волосками, була далеко не красивою, а швидше навіть потворною

внутрішньо. Вона повинна була передбачити, які плачевні наслідки спричинить за собою те, що вона дала Крихітці Цахесу. Як стало відомо зі змісту повісті-казки, він дійсно скористався її нічим не заслуженим подарунком сповна – став користуватися величезною популярністю, справляв на всіх надмірно гарнє, як для своїх якостей зовнішності і розуму, враження.

Це не тільки викликало напругу в суспільстві, адже Цахес займав місце інших, більш талановитих особистостей, а й стало причиною того, що справи в тому суспільстві стали погіршуватися просто радикально. Але фея нічого не передбачала, навіть не намагалася цього

робити, тому її цілком можна називати потворною внутрішньо й невидимо.

Варто не забувати і про те суспільство, в якому отримував свою популярність Крихітка Цахес. Думається, що пануючі в цьому суспільства лицемірство і фальш також цілком могли стати причиною такої прийнятності для нього Крихті Цахеса з його золотими волосинами. Люди, які жили в цьому суспільстві, ніби були готові до того, що одного разу серед них з’явиться така людина, як Крихітка Цахес, і практично в повному своєму складі стали дійсно ставитися до нього надзвичайно добре.

У даному випадку хотілося б провести паралелі з реальністю. У реальності, як й у повісті Гофмана, успіх окремо взятої недостойної людини певною мірою пов’язаний і зі слабкостями цього суспільства, члени якого є потворними зсередини.

Найбільшим зовнішнім і внутрішнім виродком є сам Крихітка Цахес. Автор не шкодує слів для опису його зовнішньої потворності, кожна деталь, наприклад, ніс або зріст Крихітки Цахеса, описується неймовірно докладно і навіть смакується. Також автор потім описує внутрішню потворність Цахеса, його дурість, неприємність.

Думається, що цей твір служить хорошим прикладом і ілюстрацією для тих, хто хоче дізнатися більше про видиму і невидиму потворность людей і про те, що ж відбувається, коли така людина досягає успіху завдяки слабкостям і упущенням її навколишнього суспільства.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Потворність видима й невидима у повісті-казці Гофмана “Крихітка Цахес”