“Портрет Доріана Грея” як знакове явище декадентської культури”

Під словом декадентство зазвичай мається на увазі культурний занепад або регрес, як напрям мистецтва декадентство відноситься до епохи модернізму. Декадентство було поширене в різних видах культури, будь то архітектура, музика, творча думка і література. Існують деякі твори, які можна вважати знаковими для цієї епохи, які є своєрідними символами і найяскравішими показниками напрямку. До таких творів можна з упевненістю віднести творіння пера Оскара Уайльда, а саме роман під назвою “Портрет Доріана Грея”.

У цьому романі всі читачі

відчувають занепад усього того часу, про який писав автор, і бачать яскраву ілюстрацію цього занепаду – головного героя роману, всі його справи і пригоди. На прикладі Доріана Грея можна побачити надзвичайно багато. Ця молода людина постає красивим, ставним і талановитим чоловіком.

Він міг би принести велику користь суспільству і всім тим, хто його оточує, але він вибрав інший шлях. Замість високої корисності для інших він вирішив стати корисним виключно для себе самого. Він вибрав егоїзм, і це дуже добре показує, чому суспільство того часу було настільки недосконалим. Людей цікавила тільки своя доля, вже тоді

зародилася основа для формування споживчого суспільства, плоди якого ми може спостерігати в сучасному світі. Втім, аморальність Доріана Грея мала закономірний результат.

Процес його старіння, який не відображався на його власному тілі, був показаний на картині, через яку, зрештою, молодий чоловік і помер. Тобто поніс відповідальність за свої аморальні, а деяких випадках навіть злочинні дії. Літературна цінність даного твору надзвичайно важлива, адже його сюжет повністю пов’язаний з життям Доріана Грея, який пройшов шлях від великих надій до повного падіння і практичного руйнування власної особистості.

Занепала культура була саме про це – про те, як суспільство, яке прагнуло до чогось високого і духовного, переживає падіння, адже звичайні люди стають схожими на Доріана Грея, який нічого не хотів і не знав, окрім власних амбіцій, егоїзму і бажання використовувати людей, які його оточують.

Твір Оскара Уайльда під назвою “Портрет Доріана Грея” є знаковим явищем декадентської культури, тому що він на конкретних прикладах показує чіткий механізм того, як у суспільстві відбувається відвертий занепад і руйнування базових цінностей людини.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Портрет Доріана Грея” як знакове явище декадентської культури”