Портрет Доріана Грея (переказ)

Автор поставив Доріана Грея в фантастичну ситуацію: йому дано вічні молодість і краса, і старіє і стає потворним, жахливим його зображення на портреті. Багатий, вродливий юнак поринув у світ насолод слідом за своїм учителем лордом Генрі Уоттон, який підказав ідею вічної молодості, милуючись портретом Доріана в майстерні художника Безіла Холлуорда. Художник, вражений чистотою юного Грея, вклав у портрет свої мрії, почуття, своє бачення краси, “самого себе”.

Прекрасне твір мистецтва отримало частину душі творця, здатну впливати на інших

і підкоряти їх. Але Доріана Грея залучили не почуття Безіла, а ідеї лорда Генрі, на думку якого людина повинна не довіряти мистецтва, не вчитися у нього красу, а самостійно шукати її в життя.

Між художником і лордом розгортається боротьба через душу і красу юнака, перемогу в якій на перших же сторінках роману одержує лорд Генрі, напевно, тому, що його слова впали на благодатний грунт.

Доріан Грей пішов за своїм новим учителем без довгих роздумів, промінявши власну душу на пошук вічних насолод. За допомогою фантастичних прийомів автор матеріалізував слова юнака: “Якщо б я міг залишитися навічно молодим, а

старів б портрет. За це… за це… я віддав би все “. І портрет, створений Безілом, прийняв на себе, і вантаж часу, і моральну відповідальність за спрагу гострих відчуттів.

Насолода завжди вимагає жертв. Першою даниною стала любов до юної актриси Сибілі Вейн. Але любов швидко пройшла, коли Сибілла, закохавшись в юного красеня, більше не змогла зображати кохання на сцені. Не отримавши насолоди від уявлення, Доріан Грей брутально відштовхнув дівчину не тільки від себе, але і від життя, вона отруїлася. Це було перший злочин, яке відбилося на портреті.

Спочатку воно налякало Доріана, але егоїзм переміг: він заховав портрет і почав нове життя.

Ця нова життя було подвійний. У суспільстві Грей – блискучий денді, кумир молоді. Жадібний до нових, незвичайних відчуттів, вічний юнак, умеблював свій будинок з пишністю, зібрав колекцію гобеленів і рідкісних парфумів, дорогоцінних каменів і екзотичних музичних інструментів.

Простір роману замкнутий у межах кімнат, скриньок, флаконів. Ні описів природи, краса це мертва Доріана Грея.

Доріану незабаром стало мало вишуканих речей і самотнього життя. Від світських салонів перейшов до брудних кублах, опіумним курильні, за ним потягнулися темні плітки. Перший кому Доріан відкрив таємницю портрету, був Безіл. Він показав цей портрет як насмішку, кинуту у відповідь на спроби художника напоумити юнака. Безіла лякає справжнє обличчя Доріана, що був колись прекрасним портрет тепер зображує сластолюбного діда, знівеченого вадами і насильством.

Але і сам Грей не може не жахатися цього видовища, він починає звинувачувати Безіла в своїх пороках і поводженні, у пориві люті Доріан убив художника кинджалом, від трупа він позбувся, розчинивши його в азотній кислоті.

Занадто пізно Доріана починають терзати муки совісті, він починає заздрити всім людям чия совість чиста і непорочна, врешті-решт він вирішує, що портрет є його власною совістю і вирішує від нього позбутися і тим самим полегшити свої душевні муки. З тим же кинджалом, яким раніше позбавив життя Безіла, Доріан кидається на жахливий портрет. Прокинулися від крику слуги виявили труп потворного старика поруч з портретом прекрасного юнака, з’ясувати що то труп Доріана Грея вдалося тільки по кільцях на пальцях…


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Портрет Доріана Грея (переказ)