“Поезія – музика душі. За творчістю Байрона”

Пізнати людську душу надзвичайно складно. Вона влаштована дуже заплутано, кожна окрема людина інколи сама плутається у власній душі, перестає належним чином розуміти, як вона влаштована, а тому страждає від такої складної неясності і невизначеності. І якщо душу важко зрозуміти, то як її описати словами? Не думаю, що це можливо зробити шляхом написання прози. Набагато краще для цього підходить поезія.

Особливо досяг успіху в створенні такої поезії англійський поет Байрон.

Байрон та його поезія, здається, утілюють в собі все те, що прийнято

називати романтичним. Вся справа в тому, що Байрон вмів описати устрій душі з точки зору світлих переживань людства, з точки зору позитивного погляду на життя. Саме це так добре сприймається душею кожної окремої людини.

Думається, що з причини того, що поезія Байрона стала справжньою музикою душі, безліч молоді, різного роду молодих людей настільки полюбили поетичні твори даного англійського поета, перейнялися ними і стали асоціювати їх з власним життям.

Душа людини дуже часто буває буремна. Вона перебуває в постійному конфлікті з розумом, з раціональними доводами. Як же бути в такій складній життєвій ситуації?

Байрон знайшов дуже гідну відповідь на це аж ніяк не просте питання.

Він намагався знайти єднання з природою у своєму житті, з’єднатися з нею, там же, відповідно, часто і знаходив заспокоєння. Крім того, варто відзначити, що Байрон був дуже успішним чоловіком. Він став хорошим спортсменом, мав серйозні досягнення в різних видах спорту, однак цього йому було мало.

Він багато подорожував, брав участь у бойових діях. У своїх віршах він все це описав. Крім того, він незмінно описав внутрішній світ власних героїв, їх душевний устрій, ті проблеми, які виникали через постійний конфлікт між поривами душі і доводами розуму.

Кожна людина може переконатися в тому, що душа іноді хоче аж ніяк не того ж, чого й розум, але ставитися до цього слід спокійно і тверезим розумінням власної ролі.

На жаль, Байрону не судилося прожити довге життя. Він помер тоді, коли йому було лише 37 років. Втім, за його коротке життя йому повною мірою вдалося відобразити і виправдати тезу про те, що поезія є музикою душі.

Читаючи поезію, особливо поезію Байрона, можна зрозуміти набагато більше, ніж при спілкуванні з ким-небудь або під час прочитання прози. І якщо ви ознайомитеся з усіма поемами Байрона, ви переконаєтеся в цьому самі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Поезія – музика душі. За творчістю Байрона”