Подорож Гулливера характеристика образа Йеху

Йеху (приблизно утворено шляхом злиття двох англійських вигуків – yah! і ugh!, що виражають відразу) – людиноподібні істоти, що населяють острів, де живуть і гуигнгнми, що використовують їх як робоча худобина. Зштовхнувшись із цими “дивними тваринами”, Гулливер виявляється одним з них для пануючих на острові розумних коней, однак, наведений у хлів И. , випробовує “жах і відраза”.

Особливо прикро для нього те, що “огидна тварина має зовсім людський вигляд особа була плоский і широке, ніс приплющений, губи товсті передня лапа

йеху відрізнялася від моєї руки тільки довжиною нігтів, зашкарублістю й темним кольором долоні та й в інших частинах тіла різниця полягала головним чином у кольорі й волосатості”.

У ході бесід зі своїм хазяїном-гуигнгнмом Гулливер довідається багато чого про звички И., а сам описує спосіб життя людей у європейських державах. Так, розвертаючись протягом усього оповідання, вибудовується паралель між И. і людьми. “У більшості черід йеху бувають свого роду правителі… які завжди є самими потворній і злісними у всій череді.

У кожного такого ватажка буває звичайно фаворит обов’язок якого полягає в тім, що

він лижетноги й задницу свого пана й поставляє самок у його лігвище; на подяку за це його час від часу нагороджують шматком ослиного м’яса. Цього фаворита ненавидить всю череду, і тому для безпеки він завжди тримається біля свого пана. Звичайно він залишається при, поки не найдеться ще гіршого; і ледь тільки він одержує відставку, як всі йеху

> обступають його й обдають із голови до ніг своїми випорожненнями. Наскільки все це застосовно до наших дворів, фаворитам і міністрам, хазяїн запропонував визначити мені самому”. Після спроби однієї із самок И. вступити з ним у любовні відносини оповідач і сам почуває себе “самим сьогоденням йеху”, хоча й усвідомить, що це істоти “хитрі, злісні, віроломні й мстиві; сильн і зухвалі, але разом з тим боягузливі, що робить їх нахабними, низькими й жорстокими”, а крім того, жадібній, підданій нудьзі, “хвороби, який страждають звичайно тільки ледарі, сластолюбці й багатії”.

Гулливер починає прямо називати людей “йеху”, причому не залишає цієї звички й після повернення Ванглию.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Подорож Гулливера характеристика образа Йеху