Пісня, яка заворожує і зворушує

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Пісня, яка заворожує і зворушує

Давно цікавлюся гуртом “Океан Ельзи” і його солістом Святославом Вакарчуком. Це, як кажуть, – наше, українське. Приємно й те, що гурт однаково популярний як у себе на батьківщині, так і за кордоном. Гурт співає українські пісні, що теж тішить мої національні почуття. Багато пісень стали хітами, багато з них пішли в народ.

Однак є у Святослава одна пісня, яка є лише його, особистою. Щоб виконати її іншому співакові, треба ввійти у стан душі Вакарчука, відчути те, що відчуває

він. Мова йде про пісню “Така, як ти”.

Чи знаєш ти, як сильно в душу б’є безжальний дощ?

Так, ніби він завжди чекав лише мене.

Пісня, на мій погляд, дуже філософська і нагадує мені японські хоку, де лаконічність насправді тaкaкричуща і багатомовна:

А як болить зимовий спокій нашого вікна,

Ніжно пастельний, як і твій улюблений Моне.

Коли вперше побачила виступ Вакарчука з цією піснею, вирішила, що співак присвятив її мамі. Вона в нього художниця, і згадки про Моне і Далі підтвердили мою думку. До того ж тільки одна в житті може бути рідна ненька.

Та коли я побачила кліп на цю пісню, була просто

вражена, як і самою піснею. Рідко побачиш кліп, щоб він був так гармонійно поєднаний із текстом і музикою. А тут кліп виявився не менш філософським і водночас вишуканим і шляхетним. У кліпі присутня літня жінка, вірніше – її тінь, її світлий прозорий образ. Але ця жінка не може бути матір’ю – забагато ніжності та інтимності.

Тож виходить, що пісня присвячена коханій жінці. Герої вже не разом, але прекрасні спогади і стільки любові й ніжності у їхньому плавному кружлянні:

Така, як ти, буває раз на все життя,

Іто із неба.

Така, як ти,

Один лиш раз на все життя.

Не вистачає каяття,

Коли без тебе я.

Мені подобається і ця інтрига, кому насправді присвячена пісня, і незвичайне художнє вирішення кліпу, де герої представлені не лише юними, а й у пору своєї благородної старості. І в тому, і в іншому випадку вони однаково вродливі і привабливі.

За результатами останнього опитування українці обрали кращими із кращих українців: Миколу Лисенка, Соломію Крушельницьку і гурт “Океан Ельзи”. Це і моя особиста думка. Якось в одному із своїх інтерв’ю Святослав Вакарчук пояснив успіх свого колективу тим, що “наш продукт зроблений від душі.

Ми змушуємо слухача відчувати те ж, що відчуваємо самі”. І яскравим підтвердженням цих слів, на мою думку, є пісня “Така, як ти”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Пісня, яка заворожує і зворушує