Пісня про Нибелунгах характеристика образа Кримхильди

Кримхильда – головна героїня “Пісні про Нибелунгах”, саме її доля надає цілісність епічному сказанню. Образ К. перетерплює в міру розвитку подій істотну еволюцію. Спочатку всі вчинки К. носять нормативний характер і грунтуються на збігу бажаного й дійсного.

Потім у поводженні ДО.

Зненацька проявляється якість цілком конкретне, реальне, властиве аж ніяк не ідеальним натурам. К. марнолюбна, і саме вона першої задирає Брюнхильду. Суперечка про те, чий чоловік більше могутній владар, приводить до непередбачених наслідків.

З

нісенітного приводу (небажання звільнити дорогу при вході в церкву) розростається грандіозна сварка, провина за яку, безсумнівно, лежить на К. Однак слухач або читач незабаром приймає її сторону, тому що дружина Зигфріда стає його вдовою Трагічна провина К. не стільки в тім, що вона затіяла сварку, скільки в тім, що вона мимоволі видала вбивці уразливе місце свого чоловіка. Всі наступні десятиліття К. буде нести почуття провини, від якого, як їй здається, її звільнить тільки помсту К. велична у своїй скорботі по Зигфрідові.

У цей момент відбувається роздвоєння образа. Зовні К. покірна долі й своїм братам. Вона залишається

доживати своє століття в них у Вормсе, не пориваючи кревних уз.

Внутрішньо ж вона сжигаема однією пристрастю, прагнучи будь-що-будь помститися своїм родичам за смерть чоловіка Втратившись чоловіка, К. втрачає й скарбу Нибелунгов, що стає ще однією спонукальною причиною мести. Образою пам’яті Зигфріда є й те, що вбивця привласнила його збрую. Якщо сварка із Брюнхильдой була результатом надмірної гордині ДО. , те, замишляючи помсту Хагену й Гунтеру, вона надходить як глибоко ображена жінка.

Розповідачі казок не виправдують К., але різнобічно мотивують її поводження


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Пісня про Нибелунгах характеристика образа Кримхильди