Пісенна творчість Андрія Малишко

Визначальної Рисою Творчості Андрія Малишко літературознавці одностайно називають пісенний ліризм. “Пісенність – це одна з найголовніших і найдорожчих рис всієї поезії Малишко, і ліричної, і лироэпической”, – підкреслював Дмитро Павличко. Пісня – улюблений жанр поета. Є в його поетичній спадщині цикли віршів “Пісня дороги”, “Пісня яворів”. Є поетичні портрети вчителів і друзів, названі піснями, – “Пісня Тараса Шевченко “, “Пісня Максима Рильська”, “Пісня Олександра Довженко”. Пісенність і музикальність

– природна стихія вірша Малишко

Не випадково так багато добутків любовної лірики Малишко покладені на музику: “Ти мене назвешся ночами”, “Я забув, що й плачуть від поцілунку…”, “Ми підемо, де трави похилі”. А ще були “Учителька”, “Пісня про Київ “, Київському вальсі. Музику на тексти Малишко писали композитори брати Платон і Георгій Майбороди, Лев Ревуцкий, Андрій Штогаренко, Петро Козицкий, Алексадр Билаш і др.

Всенародну любов одержала “Пісня про рушнике” (“Рідна мама моя…”), написана в 1959 р. до фільму “Роки молоді”. Непомітно промайнув на екранах маловиразний

фільм, а пісня живе й дотепер, вона відома на всіх континентах. У центрі її – образ українського рушника як символ материнського благословення й любові. З давніх часів вишитий рушник – одна зі святинь націй. Як у жодного іншого народу, український рушник має безліч урочистих і важливих функцій.

Це прикраса сучасного селянського будинку. І в міських квартирах образи, портрети Шевченко й батьків прикрашаються рушниками. На торжествах і сімейних святах його простилають у центр стола. За старих часів сватання вважалося вдалим, якщо дівчина подавала рушник. І зараз, під час весільної церемонії, молодята стають на рушник. Проводжаючи дорослої дитини у великий мир, матір дарувала на щастя вишитий рушник.

Вся ця глибока фольклорна символіка знайшла відображення в “Пісні про рушнике”. Пісня присвячена незабутньому образу матері, що проводжає сина з рідного будинку “у дорогу далеку”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пісенна творчість Андрія Малишко