Переказ повести Бідна Ліза Карамзина М. Н

План переказу 1. Життя Лізи в будинку її матері. 2. Ліза зустрічає ераста. 3. Молодий, людина приходить у будинок Лізи. 4. Переживання героїв.

5. Герої починають зустрічатися щодня.

6. ераст позбавляє Лізу безвинності, і його відношення до неї міняється. 7. Ліза зустрічає ераста в Москві й довідається, що він повинен женитися на багатій удові. 8. Самогубство Лізи.

9. Смерть матері дівчини від горя. Борошна совісті ераста. Переказ Ліза жила разом зі своєю бабусею-матір’ю в хатині біля березового гаю. Її батько був досить заможним селянином,

але після його смерті Лізі і її матері довелося здавати землю в оренду. Дохід від оренди був зовсім невеликий, тому Ліза в’язала й вишивала покривала й серветки, а потім продавала їх.

Улітку вона ще збирала квіти і ягоди, продавала їх у Москві.

Мати її тільки й мріяла про те, щоб віддати дочка за гарну людину, тоді вона могла б умерти спокійно. Один раз Ліза пішла в місто з букетом конвалій. До неї підійшла молодий добре одягнена людина.

Замість п’яти копійок він запропонував їй рубль, але Ліза не взяла зайвого. Тоді парубок попросив її, щоб вона нікому, крім нього, не продавала квітів, довідався, де вона живе

Лізі дуже сподобався цей юнак. Вона розповіла про нього своєї матері, але бабуся попросила її бути обережніше, тому що на світі багато злих людей, які можуть заподіяти шкода бідній чесній дівчині.

Наступного дня Ліза знову пішла в Москву з конваліями, але та людина не з’явилася.

Тоді Ліза кинула квіти в ріку зі словами: “Ніхто не володій вами! ” Наступного дня Ліза сиділа у вікна й пряла. Глянувши у вікно, вона зненацька знову побачила того парубка. Він з обожнюванням дивився на неї.

У нього була така добра особа, що мати Лізи не могла подумати про нього нічого поганого. Він попросив молока, і поки Ліза бігала в льох, її мати розповідала незнайомцеві про свого чоловіка і його смерть. Після цього незнайомець попросив, щоб Ліза тільки йому продавала свою роботу, і тоді він зможе приходити до них, а дівчині не прийде залишати свою матір надовго.

На прощання незнайомець назвав своє ім’я: ераст. Після його відходу Лізина мати стала мріяти про такого чоловіка для своєї дочки, тільки щоб він виявився простою людиною, а не таким шляхетним, як їхній гість. ераст і справді був дуже багатим парубком, при цьому добрим, але слабким і вітряним.

“Він вів неуважне життя, думав тільки про своє задоволення, шукав його у світських забавах, але не знаходив”. У Лізі він побачив втілення того, про що читав у романах і ідиліях. Він на час вирішив залишити велике світло Ліза ж після зустрічі з ним не спала всю ніч.

Наступного дня вона пішла гуляти, побачила пастуха й стала мріяти, що ераст такий же простий пастух. Будь він таким, він зміг биподойти до неї, взяти її за руку й зробити своєю дружиною. У цю мить до берега причалив човен, у якій сидів ераст.

Він підійшов до Лізи й взяв її за руку, поцілував і зізнався в любові.

Вони стали зустрічатися щовечора, тільки матері Ліза нічого не розповідала. “Всі блискучі забави великого світла представлялися ерасту незначним у порівнянні з тими задоволеннями, якими жагуча дружба безневинної душі харчували серце його”. Він вирішив, що буде жити з Лізою як брат із сестрою, і ніколи не вживе її любові в зло. Так пройшло кілька тижнів.

Один раз увечері Ліза сказала ерасту, що мати хоче видати її за сина багатого селянина.

Вона не погоджується на такий шлюб, але тільки дуже жалує свою матір. “Вона кинулася в його обійми – і в цю годину належало загинути непорочності”. Ліза не розуміла своїх почуттів, а ераст не знав, що їй сказати Раптово на небі блиснула блискавка, і Ліза вирішила, що це дурний знак.

З тих пор їхні відносини змінилися. “Ліза не була вже для ераста цим ангелом непорочності, що колись запалював його уяву й душу”. Якщо раніше їхнього почуття були для нього чимсь новим, то тепер він одержав те, що в нього стільки разів уже було Тепер вони не бачилися щодня.

І от один раз ераст сказав, що йому треба їхати на війну, і якщо він цього не зробить, то його ім’я покриється ганьбою. Ліза плакала, навіть хотіла поїхати разом з ним, але потім згадала свою стару матір і залишилася. Через два місяці Ліза пішла в Москву й побачила там ераста.

Вона кинулася до нього, але він привів її у свій кабінет і сказав, що між ними все кінчен.

О Він любить її як і раніше, але борг змушує його женитися на іншій жінці. Виявляється, на війні ераст не боровся, а грав у карти й програв майже весь свій стан. Тепер йому треба женитися на багатій старій удові, що уже давно закохана в нього. Ліза отямилася тільки на вулиці.

Вона вирішила, що він вигнав її, тому що тепер любить іншу.

З такими думками вона пішла з міста й виявилася на березі ставка, де колись зустрічалася зі своїм коханим. Там вона зустріла свою подругу, віддала їй гроші й сказала, щоб та віднесла їхньої матері Лізи, так передала, що вона любила однієї людини, що зрадив її, і тепер їй нема чого жити Із цими словами вона кинулася в ставок. Коли із села прибігли, щоб витягтися її, вона була вже мертва.

Бабуся не змогла винести такого горя й теж умер”. ераст же до кінця свого життя не був щасливий Коли він довідався про долю Лізи, то вирішив, що він її вбивця.

За рік до своєї смерті він зустрівся з оповідачем і повідав йому цю сумну історію


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Переказ повести Бідна Ліза Карамзина М. Н