Пам’ятки історії та архітектури. Дзвіниця Успенського собору в місті Харкові

Суворий величний силует дзвіниці Успенського собору видно з будь-якої точки центру міста, існуючий нині собор – третій від часу свого заснування. Його збудували на зміну зруйнованому пожежею кам’яному собору XVІІ століття, якому, в свою чергу, передував дерев’яний храм – одноліток Харкова.

П’ятиглава церква побудована в стилі бароко в поєднанні з елементами українського зодчества. Шість років працювали іконописці, майстри ліплення та різьблення по дереву, оздоблюючи інтер’єр, розмальовуючи стіни і споруджуючи дерев’яний

іконостас. За деякими свідченнями, креслення для іконостасу зробив Варфоломій Растреллі.

У 1844 року на честь перемоги російських військ над Наполеоном була збудована нова дзвіниця собору. Висота її становить 84 метри. Понад два десятиріччя йшло будівництво, і архітектор Є. Васильєв так і не побачив свого задуму в закінченому вигляді.

На башті дзвіниці встановлено годинник, діаметр якого становить майже чотири метри.

Сьогодні в приміщенні цієї архітектурної пам’ятки розташовано концертний зал органної музики. І харків’янам, і гостям міста приємно у вільний час не тільки послухати чарівне звучання органу, а й помилуватися величчю Успенського собору та його дзвіниці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Пам’ятки історії та архітектури. Дзвіниця Успенського собору в місті Харкові