Охарактеризуйте образ короля Ричарда

Відомий шотландський письменник і засновник жанру історичного роману Вальтер Скотт в своїх творах дуже вдало переплітає наукові факти та фантазію, історичні події та вигадки. Практично в усіх творах В. Скотта мова йде про історичне минуле Англії, Шотландії, та інших країн Європи. Романи письменника охоплюють майже всю багатовікову історію його рідної країни, в них зображуються події, які відбувалися починаючи з раннього середньовіччя і закінчуючи подіями XVIII століття.

В своїх творах В. Скотт прагнув якнайбільш правдиво відобразити звичаї,

побут, моральні цінності минулого, змалювати видатних осіб того часу та відтворити реальні події, які вплинули на майбутнє Шотландії та інших європейських країн. Але головною ознакою усіх творів шотландського письменника є зображення на тлі історії життя простих людей, яке він майстерно відображував, поєднуючи художній вимисел з історичною правдою. Одним із самих відомих романів шотландського письменника і пригодницький роман “Айвенго”, у якому В. Скотт висвітлює події, що відбувалися під час участі короля Ричарда І Левове Серце у хрестовому поході. На сторінках роману талановито змальовані всі прошарки
Англії часів середньовіччя: і саксонська знать, і лицарі, і духовенство, і селяни, і йомени-розбійники, і заможній єврей Ісаак зі своєю дочкою Ребекою, і сам король Ричард Левове Серце. Але все ж письменник віддає перевагу персонажам із простого народу, бо розуміє, що не було б ніяких походів та ніяких благородних вчинків головних героїв роману, якби не підтримка їх підлеглих, їх товаришів по зброї.

Епоха раннього середньовіччя зображена в романі в усій її суворості. Замки знаті перетворювалися у табори розбійників, лютувала інквізиція, а селяни були безправні і доведені до краю своїм убозтвом. Вони казали: “У нас залишилося лише тільки повітря, яким ми дихаємо; та й його у нас не відняли тому тільки, що інакше ми не були б здатні виконати роботу, яку навалили на наші плечі…”.

Уже з перших сторінок роману Вальтер Скотт підкреслює разючий контраст між природною красою Англії того часу і умовами життя простого народу. Отже, цей захоплюючий пригодницький роман допомагає дізнатися багато цікавих історичних фактів про старовинну Англії, зрозуміти і відчути історію. Письменник стверджує думку про те, що існує необхідність об’єднати країну, підпорядкувавши її сильному та справедливому королю. У романі “Айвенго” різносторонньо і яскраво змальовані образи відважних і благородних лицарів – Айвенго та Ричарда Левове Серце. І король, і його супутник – доблесні воїни з палаючими серцями, які завжди готові стати на перепоні несправедливості, причому незалежно від того, з ким трапилося нещастя – з бідним чи багатим, знатним дворянином чи безславним рабом. Образ Ричарда Левове Серце у зображенні В. Скотта, звісно, ідеалізований.

Чорний Лицар, як його називають соратники, очолює штурм замку Фрон де Бефана. Його бойовий досвід і безстрашність захоплення і повагу у всіх, хто спостерігає за ним у цей час. Саме за його наказом споруджують переправу, по якому воїни долають рів і заволодівають фортецею.

Ричард сам на руках виносить з охопленого вогнем замку Айвенго, потім рятує Седріка і Ровену, він же примиряє Айвенго з батьком. Ричарду Левове Серце притаманні такі якості, як життєрадісність, веселість, вірність у дружбі і великодушність. Він краще бути мандрівним лицарем, ніж правителем королівства, тому тим, хто його оточує, інколи доводиться нагадувати Ричарду про відповідальність і обов’язок перед Англією.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Охарактеризуйте образ короля Ричарда