“Образи в повісті Григорія Квітки-Основ’яненка “Маруся”

Славетний Григорій Квітка-Основ’яненко зробив усе для того, аби його твори послужили українській національній ідеї. У своїх реалістично-сентиментальних повістях він втілює в художніх образах та зображає наближеними до ідеалу кращі риси українського народу. В той час коли царська тиранія прагнула за будь-яку ціну викоренити, банально знищити усе українське, цей вчинок дійсно можна трактувати, як подвиг.

Повість “Маруся” – це поетичне полотно з численними надзвичайно точно відтвореними подіями тогочасної дійсності – давала

уявлення про ідеальне життя українського селянства. Моральні та етичні підгрунтя, зображені в повісті, базуються як на особистих суспільно-демократичних поглядах Григорія Квітки-Основ’яненка, так і на сталих, увіковічнених традиціях народу. Вплив фольклорної, народнопоетичної спадщини відчутний і в структурі оповіді, і в характеристиці персонажів.

Головна героїня твору Маруся – це справді колоритно відтворений образ української дівчини з народних пісень. Та характеристика, яку дає їй автор, відразу навіює колись почуту українську пісню. Письменник також намагається створити дійсно бездоганний образ

Марусі, який має відповідати народним та авторським етичним, духовним та естетичним ідеалам. Вона “на все село була і красива, і розумна, і багата, звичайна та ще к тому тиха, і смирна і усякому покірна”. Найголовнішою рисою характеру у розумінні автора є саме її працьовитість, тому опису цієї якості Квітка-Основ’яненко виділяє дуже багато часу та зусиль.

Чому найважливішими є не врода чи інші чесноти? Насправді все дуже просто: для українця праця на своїй землі, на благо свого господарства завжди була особливою насолодою.

Можна, звісно, ще довго розповідати про персонажів, яких у творі вистачає, проте завершити твір хочу одним з найважливіших – образом тогочасної України: “… Крім Наума, Марусі, Василя й Насті, в повісті “Маруся” є ще герой – і герой перший, який важливіший і від Наума, й Василя, й Насті, й самої Марусі – це Малоросія з її поетичною природою, з її поетичним життям, з її поетичними звичаями. Саме цей герой і становить всю привабливість, всю поетичну чарівність повісті…”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

“Образи в повісті Григорія Квітки-Основ’яненка “Маруся”