Образ народного співця у поемі Т. Шевченка “Тарасова ніч”

Тарас Шевченко – геній української літератури. Його твори різноманітні та художньо довершені, їх тематика охоплює усі сторони життя нашого народу. У своїх віршах, баладах, поемах Великий Кобзар оповідає про історію козацтва, розмірковує над сенсом буття людини, над долею Батьківщини, зображує романтичні чарівні події та реальні історичні, розповідає про долю простих людей та долі цілих держав. Є у творчості Шевченка образи, що зустрічаються в багатьох творах, вони мають глибоке змістове навантаження. Таким є образ співця, сліпого кобзаря.

Цей

образ проходить червоною ниткою крізь твори поета. Змальовано образ народного співця і у поемі “Тарасова ніч”, яка оповідає про героїчну боротьбу українців із польськими поневолювачами.

Познайомившись із образом народного співця, я дуже добре уявив його. Це літня людина, яка багато чого бачила в цьому житті. Сліпий Кобзар людяний, набожний та мудрий, він пам’ятає історію своєї Батьківщини, пишається ге-роями-козаками, яких недаремно називали запорозькими лицарями… Граючи на кобзі, народний співець оповідає про історичні події, про славу та мужність козаків, про козацьких ватажків, які воювали за волю та добробут своєї рідної України, сміливо йдучи на бій із ворогами Батьківщини.

Таким є народний спі-ііець у поемі Т. Шевченка “Тарасова ніч”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Образ народного співця у поемі Т. Шевченка “Тарасова ніч”