Образ Григорія Многогрішного

Іванові Багряному довелося пройти через усі пекельні кола радянської системи. Більшість людей з того пекла не поверталася… Та Іванові Багряному пощастило: він вирвався звідти і потім, опинившись в еміграції, вважав своїм обов’язком розповісти всьому світові правду про Радянський Союз.

Роман “Тигролови”, як і “Сад Гетсиманський”, здобув найбільшої популярності серед читачів багатьох країн світу.

Пригоди головного героя Григорія Многогрішного розпочинаються тоді, коли він втікає з етапного спецешелону НКВС, що віз

до Колими смертників ГУЛАГу. Незабуте враження справляє символічний образ дракона-поїзда, який асоціюється в уяві письменника з потворною сталінською системою.

Григорій Многогрішний – український юнак, мав атлетичну статуру, був хоробрий і гуманний. Він – людина великої сили духу, яка не дала перемолоти себе тоталітарній м’ясорубці і була засуджена на 25 років ГУЛАГу. Начальник етапу особисто перевіряв наявність арештанта Многогрішного на кожній зупинці ешелона, бо відчув нескореність духу і могутню внутрішню волю в’язня.

Але той утік-таки. “Стрибнув у певну смерть, але не здався”.

Григорій

Многогрішний потрапляє на розкішний “острівець” у тайзі, що має назву Зелений Клин. Тут живуть українці, втікачі й вигнанці, яких під час колективізації і політики непу розкуркулила радянська влада. Вони створили свій світ гармонії, духовного єднання з природою.

Серед тих людей Григорій зустрічає своє кохання – Наталку Сірківну. Її почуття палке і вірне, а душа – незаймано чиста.

Разом вони переходять неосяжні простори тайги, долають укриті снігами сопки, переправляються через Амур, перетинаючи кордон, і залишають позаду лемент газет про “велику озброєну до зубів банду ворогів народу”. Разом вони вийшли на головну магістраль свого життя: “…вони спалили всі кораблі за собою та й вірили в свою зорю, що присвічувала їм шлях – шлях у життя”.

Григорій Многогрішннй – цс цілісна натура, яка відчуває єдність з нацією, її культурою й історією, але душею і вчинками противиться тому, що давно стало злою долею народу. Образ Григорія Многогрішного навчає нас не підкорятися сліпо чиїйсь залізній волі і покірно виконувати її накази. Роман “Тигролови” і його головний герой, за словами Олени Теліги, виховує “сильних і твердих людей української нації”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Образ Григорія Многогрішного