О. ГЕНРІ (1862-1910)

КРАСА ЧИСТИХ ЛЮДСЬКИХ ВЗАЄМИН

О. ГЕНРІ (1862-1910)

Справжнє ім’я цього американського письменника – Вільям Сідні Портер. Він народився в аристократичній сім’ї на півдні США, поблизу містечка Грінсборо. Після смерті матері та розорення батька Вільям змушений був із 16 років самостійно заробляти на хліб.

Йому довелося пройти через скруту, нестатки, випробування, які послала доля.

Вільям Сідні Портер змінив чимало професій: працював аптекарем, клерком із продажу нерухомості, креслярем в управлінні штату, бухгалтером і касиром

у банку. Паралельно з роботою у банківській конторі він публікує свої перші літературні твори, які свідчать про його безперечний хист письменника-гумориста.

У березні 1894 р. Портер починає видавати гумористичний щотижневик “Роллінг Стоун” (“Перекотиполе”), на який покладає великі надії, однак через фінансову скруту газета існувала недовго.

У березні 1895 р. сталася подія, що вплинула на його подальше життя: банківська ревізія виявила розтрату значної суми грошей, і Портер потрапив у в’язницю, хоча й досі невідомо, чи був він винним у тому злочині. 39 місяців перебування у в’язниці – найтяжчий

період у житті письменника. Його врятувало знання аптекарської справи: з 25 квітня 1898 р. він – аптекар у в’язниці Коламбуса. У нього з’явився вільний час, і він активно почав писати.

У Коламбусі Портер написав доповідань, із яких було опубліковано три, і він вирішив стати професійним письменником. Після звільнення з в’язниці Портер їде до Нью-Йорка, де й починається його літературна кар’єра під псевдонімом О. Генрі.

О. Генрі увійшов в історію американської літератури як майстер короткої новели, неперевершений гуморист, талановитий психолог, філігранний стиліст. Роман “Королі і капуста”, 273 новели, що становлять шість збірок, були написані в останні роки життя О. Генрі – з 1902 по-1910 р.

Новели письменника можна поділити на кілька циклів. Найчисленніший з них (близько 150 новел) присвячується велетенському місту Нью-Йорку та його мешканцям, починаючи з вуличних злидарів і закінчуючи королями біржі, банкірами. Серед них новела “Останній листок”. Її герої – типові “маленькі люди”, яким відданість ідеалам добра, вірності, дружби й любові допомагає долати життєві негаразди.

Новела (італ. novella) – невеликий за обсягом прозовий епічний твір про незвичайну життєву подію з несподіваним фіналом, напруженою дією і чіткою композицією.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

О. ГЕНРІ (1862-1910)