Народний календар

З давніх часів людина стежила за природою, помічав ті або інші явища, відзначав сезонні зміни й помічав характерні ознаки по яких можна було вгадувати погоду. Так з’являлися народні прикмети, покоління від покоління, які становили народний календар.

Народний календар березень Народний календар квітень Народний календар травень Народний календар червень Народний календар липень Народний календар серпень Народний календар вересень Народний календар жовтень Народний календар листопад Народний календар грудень Народний календар

січень Народний календар лютий.

Народні прикмети у кожного народу мають свою історію й свій побут. Найчастіше народні прикмети виспівувалися піснями, фігурували в сказаннях і билинах. Деякі прикмети ще в древніх слов’ян були відбиті в назвах місяців.

На основі вивчення російського народного календаря наприкінці XVІІІ століття агроном Андрій Тимофійович Болотов став родоначальником у становленні вітчизняної фенології в Росії. Істотний внесок у розвиток науки спостережень за природою був внесений погодоведом Воековим А. І., потім Кайгородовим Д. Н., зусиллями якого в росії була створена добровільна фенологическая

мережа, куди із всіх куточків Росії в єдиному центрі збиралася вся інформація про спостереження за погодою.

Фенологія, як самостійна дисципліна, по вивченню природи і явищ погоди впровадилася в багато наук – ботаніка, метеорологія, у шкільні предмети природознавство, екологія. За багато років фенологи виявили деякі закономірності природних явищ, але хлібороби й городники так і не довіряються до кінця сухим статичним даним, а вдаються до допомоги народного календаря прийме, які допомагають із посівом і жнивами в потрібний час року.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Народний календар