Народна творчість Міфи про Геракла (скорочено)

Переказ: Найулюбленішим героєм давніх греків був Геракл, син Зевса і смертної жінки Алкени. Гера, дружина Зевса-Громовержця, зненавиділа позашлюбного сина свого чоловіка, тому зробила все, щоб могутній і щирий герой мусив підкорятися неймовірним завданням боягузливого і пихатого царя Еврисфея. Авгієві стайні Подвиг п’ятий

Цитата: Цар Еврисфей довго не міг, отямитися – не так з переляку, як з розпачу: адже Геракл знову повернувся переможцем з тяжкого випробування, ще й, на прикрість цареві, приволік того вепра, що мав роздерти героя

на шматки. “Що ж тепер йому загадати?” – сушив собі голову недолугий цар, та, певне, нічого б і не надумав, якби не його могутня спільниця Гера. Лихопомна богиня з’явилася Еврисфеєві якось уві сні й підказала загадати герою таке, що було не тільки нездійсненне, а й ганебне, принизливе навік для звичайної людини. Ще й на світ не світилось, як втішений Еврисфей послав свого оповісника Копрея до Геракла із суворим наказом йти негайно в Еліду до царя Авгія і за один день вичистити в нього всі стайні.

Зачувши цей дивний наказ, Геракл аж спаленів з образи. Щиро здивувався Авгій, коли побачив перед собою уславленого

Геракла, а надто як почув, що той узявся за один день вичистити всі його стайні. – Та хіба один чоловік таке здужає? – спитав, не ймучи віри елідський цар. – Якби зібрати людей з усієї моєї держави, то і вони не впоралися б за день. – А я це зроблю сам-один, – спокійно відказав Геракл.

– Ні, не зробиш! – затявся Авгій. – Закладаюсь, не зробиш. – І я закладаюсь, – усміхнувся герой. – Якщо я виграю, ти віддаєш мені десятину твоєї худоби, гаразд? – Гаразд! – не замислюючись, погодився цар, певний, що Геракл неодмінно програє. ‘ Покликали у свідки Авгієвого найстаршого сина Філея. Переказ: Зранку Геракл узявся до роботи: копав рівчак, який би з’єднував бурх7іи – ву річку Пеней зі стайнями Авгій.

А коли струмені води ринули до рівчака, вони самі змили весь гній, солому і болото. Після того, як робота була зроблена, Геракл завалив камінням рівчак, і вода знов пішла своїм плином. Авгій програв заклад, але не віддав нічого, прогнавши Геракла і свого сина Філея, що став на сторону могутнього героя.

Пес Цербер Подвиг дванадцятий Переказ: Коли Гераклові залишилося послужити царю Еврисфею востаннє, Гера, щоб занапастити героя, порадила Еврисфею зажадати від Геракла неймовірного: привести з підземного царства мертвих вартового пса Цербера, що мав три голови і дракона замість хвоста. Геракл спитав дозволу у царя підземного царства – Аїда – взяти з собою до Мікен Цербера, на що підступний Аїд відповів: “Забирай, коли подужаєш його без зброї”.

Старий перевізник Харон, який знав про Аїдову волю, перевіз Геракла і подоланого ним Цербера через південну річку скорботи Ахеронт. Коли цар Еврисфей побачив чудовисько, зміг лише вимовити: “Герой тепер вільний… Хай іде…”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Народна творчість Міфи про Геракла (скорочено)