“Над чим змусив мене задуматися роман “Червоне і чорне”?

Літературні твори, особливо самі великі з них, завжди змушують людину про щось задуматися. Тут вся справа в тому, що автори романів, будучи людьми освіченими, досвідченими і багато знаючими про життя, хочуть поділитися певною інформацією зі свого досвіді та знань. І, безумовно, краще всього це робити, якщо ти даєш читачеві певну поживу для роздумів, речі, над якими він може подумати, щоб зробити певні висновки щодо якихось питань всього людського буття.

Роман Фредеріка Стендаля “Червоне і чорне” точно так само дає безліч інформації,

над якою можна задуматися. Все це стосується головного героя твору, молодої людини по імені Жульєн Сорель, твір більшою мірою саме про нього, а не про когось іншого. Варто відзначити, що Жульєн Сорель викликає бажання обговорити одразу кілька тем, над якими дуже цікаво поміркувати. По-перше, розглядаючи цю людину, можна задатися питанням, а що таке успіх в людському житті. Комусь може здатися, що Жульєн дуже успішний.

Такий висновок можна зробити тому, що він зміг вибитися в люди, адже починав своє життя він в ролі звичайного провінціала, який не міг претендувати на великий життєвий успіх. Тим не менш, він вів себе так,

володів такими знаннями, що він, в принципі, зміг досягти певного рівня життєвого успіху. Втім, на іншій стороні ваг фактор надзвичайно ранньої смерті Жульєна. Він допустив фатальну помилку, скоїв злочин і був страчений у свої молоді роки.

Чи можна вважати його життя успішним в таких обставинах? Я довго думав над цією проблемою, але в кінцевому підсумку все-таки прийшов до думки, що таке життя успішним можна вважати, адже він домігся більшого, ніж багато інших людей за все своє життя.

Інше питання, над яким я задумався під час прочитання цього роману, це моральна сторона успіху в житті людини. Жульєна можна назвати аморальною людиною, адже він обманював, лицемірив, говорив неправду лише для того, щоб у кінцевому підсумку досягти певного життєвого рівня і успіху. Чи можна вести себе так, як Жульєн, щоб домогтися чого-то? Я думаю, що на це питання повинен відповідати кожна окремо взята людина.

Тобто, це питання абсолютно суб’єктивне. Деякі вважають таку поведінку допустимою, інші – ні, але це питання особистої моралі людини. Для себе я вважаю таку поведінку неприпустимою.

Роман “Червоне і чорне” може змусити задуматися стосовно багатьох питань і факторів. Ті дві проблеми, які я описав, не є єдиними, насправді, їх у цьому романі набагато більше. Тим не менш, саме описані мною проблеми я вважаю основними в цьому творі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


“Над чим змусив мене задуматися роман “Червоне і чорне”?