“Національна проблематика у творчості Тараса Шевченка періоду трьох літ”

Творчість кожного письменника можна умовно розділити на якісь періоди. Для кожного періоду діяльності будь-якого письменника, особливо поета, характерні деякі особливості. Це пов’язано з творчим розвитком письменника і його особистим досвідом, який також впливає на його творчість, іноді такий вплив досить серйозно.

Саме з цієї причини настільки важливо виділяти певні періоди діяльності письменників.

Однією з основних тем творчої діяльності Тараса Григоровича Шевченка була тема національно-визвольної боротьби українців. У всі

часи своєї письменницької діяльності автор був вкрай сильно стурбований долею своєї країни і тим, коли ж нарешті вона зможе стати суверенною і самостійною. Але саме так званий період трьох літ став найбільш важливим з точки зору національної проблематики для автора. У цей період він подумки прийшов до деяких висновків, які стали основою не тільки для його творчості цього періоду, але й для переконань Тараса Шевченка.

Переконання щодо національної української проблематики, отримані протягом цього періоду, автор зберігав аж до своєї смерті.

Мотив революційної боротьби від Тараса Шевченка отримує нові образи

і фарби саме в період трьох років, який тривав з 1843-го року по 1845-й рік. У цей час письменнику вдалося пробути досить тривалий час в Україні, проаналізувати її життя, настрої її жителів і зробити певні висновки. Також Шевченко врешті зміг визначити для себе свою особисту роль в революційній боротьбі українського народу.

Для себе в якості історичного завдання він обрав шлях абсолютно безкомпромісної і навіть жорстокої революційної боротьби. Автор остаточно прийшов до висновку, що українську націю зможе об’єднати тільки війна і пролита кров.

Під враженням від тодішньої сучасності Тарас Шевченко написав поему “Сон”. Вона має сатиричний стиль, сьогодні цю поему можна називати однією з найбільш сатиричних поем, які коли-небудь були написані. Досить відомими стали також його поеми “Чигирин, Чигирин”, “Розрита могила”. Національна проблематика була розглянута в поемі “Сліпий”, де критиці з боку автора була піддана Катерина Друга.

Також варто зауважити, що в поемі “Великий Льох” Тарас Шевченко також зачіпає національну проблематику, даючи негативну оцінки “Переяславської угоді”.

Незважаючи на відносну стислість трирічного періоду, Тарас Шевченко зміг вмістити в нього велику кількість творів, в яких також розглядав національну проблематику. Автор остаточно прийшов до висновку, що безкровна боротьба за самостійність не дасть результату, а більш ефективним шляхом для досягнення мети буде революційний шлях.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Національна проблематика у творчості Тараса Шевченка періоду трьох літ”