На косовиці (твір-оповідання про випадок з життя)

Літо – чудова пора відпочинку. Цього року, як і всі попередні роки, я поїхав до бабусі в село. Там завжди багато роботи.

Але моя добра бабуся жаліє мене з братом і тому в нас вистачає вільного часу для цікавих занять. Ми ходимо на риболовлю, просто купаємося в річці, граємо з однолітками в м’яча.

Одного разу завітав до бабусі наш дядько, що живе в сусідньому селі. Він розповів новини і запросив нас на заготівлю сіна. Бабуся не хотіла відпускати, але ми її вмовили, пообіцявши, що будемо поводитися добре.

Їхали ми довго і нарешті опинилися

на казковому лузі поблизу річки. Дядь­ко з товаришем стали косити, а ми вирішили назбирати суниць, що росли серед лугу. Спочатку ми більше їли, а потім захотіли назбирати про запас.

А оскільки в нас не було ніякої посудини, то, побачивши здоровенного лопуха, вирішили з його листя зробити собі кошик. Тільки мій брат вирвав цього лопуха, як від­разу скрикнув. Його вжалила змія.

Що то була за змія ми, звичайно, не встигли розгледіти, бо вона втекла. Коли на наш крик прибігли дорослі, я відкотив шта­нину на нозі брата і ремінцем перетягнув вище місця укусу.

Дядько відвіз нас до лікарні. Лікарі надали першу допомогу,

розпитали про випадок. Я залишався з братом весь час. Бабуся була дуже налякана.

На щастя, все закінчилося добре і мій братик одужав. Тепер ми будемо дуже обачними в незнайомій місцевості.

Але скоро вже канікули –

Нас нові чекають справи.

(Д. Білоус)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

На косовиці (твір-оповідання про випадок з життя)