Мужні герої В. Скотта (По романі “Айвенго”)

Роман ” Айвенго ” належить перу англійського романіста Вальтера Скотта. Події відбуваються в XII столітті. Тоді королем Англії був Ричард Левине Серце. У країні відбувалася гостра боротьба між саксами й норманнами, а також між феодалами й землевласниками.

Лицарські замки стали кублом для розбійників, а бедные люди були беззахисними й безправними. У важке для країни час на батьківщину вертається спадкоємець старого Седрика – Айвенго.

До цього юнак подорожував по Італії, Франції, Греції. Багатий феодал Седрик позбавив спадщини

й вигнав з будинку сина, тому що погляди батька й сина на державний устрій різко розходилися. Айвенго за роки скитаний навчився ховати свої теперішні почуття під маскою байдужості. Юнак переодягся в бідного прочанина й, залишившись із, пробрався в будинок батька

Там він зустрів вихованку Седрика – леді Ровену, до якої зберігав любов протягом довгого років вигнання. Айвенго розуміє, що життя батька мало в чому змінилася: Седрик такий же суворий і безкомпромісний. Молодий лицар цінує в людях, насамперед, порядність і щирість.

Він не хоче відступати від своїх принципів і вважає, що влада феодалів повинна бути

обмеженої. Айвенго також вірить у те, що всі люди рівні перед Богом, тому юнак рятує єврея Ісака від пограбування

Юнак не тільки справедливий, але ще й відважний воїн. На лицарському турнірі він прекрасно виглядав у бойовому спорядженні. На панцирі був написано: “Лицар, позбавлений спадщини”.

Спритність і юнацька грація просто зачарували глядачів. Айвенго одержав у нагороду за перемогу золотий вінок. Природно, юнак подарував його своїй коханій дівчині – леді Ровене, але при цьому залишився невідомим.

Однак, коли з Айвенго зняли шолом, те всі довідалися сина могутнього Седрика.

Важкі рани лицарям звичайно лікують друзі й ті, хто вміє цінувати дружбу, щирість, чуйність. Айвенго допомагає Ісак, його дочка Ребекка, свинопас Гурт і навіть сам король Ричард Левине Серце. Ці люди зробили все можливе, щоб юнак видужав. Народний герой Локси вважає, що його вільні стрілки зможуть у будь-який момент захистити товариша

Свинопас Гурт говорить, що ніколи не зрадить друга, незважаючи на можливе покарання. Айвенго добре розуміє, що сила людини – у дружбі, а його щастя – у любові. Усіх, хто його оточує, скоряють Щедрість, доброта й простота молодого лицаря.

Ледь видужавши, Айвенго знову стає на захист знедолених, рятуючи Ребекку. Але цього разу він ризикував своїм життям

Більшу роль у романі грає легендарний король Англії – Ричард Левине Серце. Саме він під маскою Чорного Лицаря виносить на руках з палаючого замка пораненого Айвенго, а потім робить ще багато гарних справ: рятує старого Седрика й леді Ровену, примиряє Айвенго з батьком і благословляє майбутній шлюб юнака й Ровены. Вальтер Скотт у своєму романі малює образи сміливих, безстрашних, мужніх людей, як лицарів, так і простолюдинів. Навіть смутно стає тому, що в сучасному світі немає сміливих мандрівників, які завжди були б готові заступитися за честь.

Але я розумію, що там, де є лицар, добро обов’язкове побідит зло. Теперішньому лицареві не потрібні похвали й нагорода

Зміст його життя – приносити волю й добро тим, хто в цьому бідує


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мужні герої В. Скотта (По романі “Айвенго”)