“Моє враження від твору “Чума”

Є такі твори, які можуть назавжди запам’ятатися завдяки незвичайному і захоплюючому сюжету, одним з таких творів є роман “Чума” авторства Альбера Камю. Французькому письменникові в цьому романі вдалося об’єднати цікаву історію міста, яке захопила епідемія, з окремими цікавими історіями людей, які в цьому місті жили. Камю показав, як ці люди вели себе в умовах складної соціальної ситуації, читати про все це було дуже цікаво.

Але крім дуже цікавої історії, яка була розказана автором цього роману, не позбавлений він і морального,

виховного аспекту. У цьому плані найбільше враження на мене справив образ контрабандиста по імені Коттар. Цей чоловік, попри, здавалося б, досить негативний, злочинний власний образ, не був таким вже однозначним і зрозумілим. Звичайно, Коттар скоював злочини. Більше того, він наживався на горі людей.

Коли у когось були проблеми з в’їздом або виїздом з міста, зараженого чумою, Коттар міг допомогти цій людині за гроші. Завдяки цьому контрабандист дуже сильно розбагатів за час епідемії. Але в той же час варто сказати, що не сам Коттар створював попит на свої послуги. Все-таки люди, які його оточували, мали потребу в

такій людині, яка могла би виконувати їх доручення. Коттар був корисним для городян з Орана.

В цілому роман наштовхнув мене на цікаву думку про те, що ніхто в цьому світі не буває зайвим. Навіть під час чуми, коли гинуть люди, в суспільстві знаходиться місце для таких, як Коттар, причому знаходиться це місце не тому, що він такий поганий, а тому, що на його послуги в суспільстві існує по-справжньому високий попит. Тому його образ є неоднозначним з моральної точки зори, так і не стає зрозуміло, чи дійсно він заслуговує суворого морального осуду.

Цікаво мені було дізнатися і про таку хворобу, як чума. До прочитання цього роману я чув про неї, але знав не так і багато. Альбер Камю описав ознаки цієї хвороби, розповів про її хід, описав все те, що відбувається з людиною, яка заразилися чумою.

Під час прочитання іноді мені ставало неприємно від опису цієї хвороби, але іноді все ж я дивувався мужності і сміливості людей, які з нею борються, а також відчував жалість до них, особливо це стосувалося хворих на чуму дітей.

Вражає людину книга чи ні, зазвичай залежить від того, наскільки уважно людина її читала. Кожен автор вкладає в написане ним щось цінне, тому при належній увазі будь-яким твором можна вразитися. Роман Альбера Камю “Чума” цікавий, захоплюючий і повчальний.

Немає нічого дивного в тому, що він став настільки популярним.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

“Моє враження від твору “Чума”