МОЕ ставлення до образу Гобсека

І. Герой повісті “Гобсек” – лихвар епохи Реставрації у Франції. (Природно об­дарована людина, що деградує, перетворившись на напівавтомат, “людину – вексель”.)

ІІ. Втілення в образі Гобсека страхітливої влади грошей у буржуазному суспіль­стві. (Гобсек – мільйонер, лихвар, його життєвий девіз: “Золото – ось духов­на сутність теперішнього суспільства”.)

1. Риси характеру Гобсека:

– скнарість (накопичивши величезні багатства, відмовляє собі у найнеоб – хіднішому: помешкання, одяг, їжа – все в нього надзвичайно

бідне);

– жорстокість (своїм клієнтам-жертвам він не йде на поступки, розпоря­джаючись їхньою честю і навіть життям);

– егоїзм (своїми величезними багатствами він не хоче ділитися ні з ким, навіть радіє, коли помирає його двоюрідна онука).

2. “Батечко Гобсек” фактично грабує своїх підопічних, принижує їхню люд­ську гідність. (Позичаючи людям гроші під великі відсотки, Гобсек разом із тим принижує їх морально, стає володарем їхньої долі.)

3. Критика Гобсеком буржуазного способу життя. (Герой критикує радощі буржуазного способу життя – гру в політику, карти, розпусту, обжерли­вість,

пусті розмови про мистецтво Це єдина риса Гобсека, до якої я став­люсь позитивно.)

4. Гобсек – узагальнюючий образ лихваря, здирника. (Всю свою енергію, силу характеру, волю витрачає на накопичення багатства.)

5. Втрата Гобсеком через величезні матеріальні багатства справжніх, непере­січних людських цінностей: чесності, людяності, щирості, душевної чисто­ти. (Така людина викликає у мене лише огиду.)

6. “Духовна смерть” Гобсека, що настала задовго до смерті фізичної. (Заради грошей він загубив людяність, повагу, загубив свою душу. Втратив більше, ніж знайшов і здобув.)

Іll Смерть “золотого ідола”. (Вмираючи, старий Гобсек вже ніяк не хотів розлу­чатися зі своїм багатством. .Тяжко хворий, він не дозволив навіть комин роз­палити, щоб зігрітися. І смерть його не викликає в мене співчуття до нього, а лише здивування: як людина могла впасти так низько, дійшовши до повного морального здичавіння.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

МОЕ ставлення до образу Гобсека