Місце і значення творчості Олеся Гончара в сучасній українській літературі (3 варіант)

Славний і справжній прозаїк Олесь Гончар…

Михайло Шолохов

Говорять, що коли народжується людина, на небі з’являється зірка. У когось ця зірка маленька, у когось – більша, а ще у когось – величезна. Ще говорять, що залежить це від душі людини: якщо душа мала – то и зірка мала, велика душа – то зірка буде великою і яскравою. А ще є такі зірки, що зігрівають душі людей і навіть можуть засвітити їхні зірки.

Мабуть, саме такою була зірка видатного українського письменника Олеся Гончара, бо й після його смерті вона продовжує

зігрівати душі людей глибиною і щирістю таланту.

Олесь Гончар – всесвітньо відомий письменник і громадський діяч. Його шлях у літературі – це шлях безперервних пошуків. Його творчість нерозривно пов’язана із сучасністю.

Його високо гуманістичні твори вражають глибиною і масштабністю мислення.

Найважливішими ознаками індивідуального стилю Олеся Гончара є органічне поєднання реалізму з романтичним баченням світу, філософське заглиблення у найскладніші проблеми сучасності, ліричність образів і розповіді, постійні пошуки позитивного ідеалу, оригінальність художнього мислення. Характерною особливістю

його творів є гумор, прозорість і глибоке смислове навантаження художнього слова, лаконізм вислову, свіжі, своєрідні образи-символи, неологізми тощо. Проза письменника цікава своєю поетичністю, адже джерелом лексикону його творів було живе народне мовлення.

Мова його творів – один з найкращих зразків сучасної літературної мови.

Основним об’єктом дослідження Олеся Гончара є людина, її внутрішній світ. Людські вчинки і людські помисли, людська велич і людська чистота – ось чим захоплюється письменник. Він обвинувачує як загальнолюдське зло, так і антиморальні прояви окремих людей, вважаючи, що найменша підлість може згодом призвести до великої біди, до трагедії багатьох людей або навіть людства в цілому.

Вболівання за долю людини, високий патріотизм і гуманізм – найяскравіші ознаки творчості Гончара. Але Митця турбує не тільки доля рідної країни та українського народу, а й доля всього людства. Вже в своєму першому творі – трилогії “Прапороносці” – устами своїх героїв він гнівно засудив війни і все те зло, що вони приносять людству.

Олесь Гончар – автор великої кількості романів, повістей, оповідань, новел, критичних нарисів і статей. Його твори перекладені більш ніж сорока мовами світу. Все прогресивне людство шанує прогресивні тенденції його творчості.

У 1992-1993 роках Міжнародний Біографічний центр у Кембриджі визнав Олеся Гончара “Всесвітнім інтелектуалом 1992/93 років”.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Місце і значення творчості Олеся Гончара в сучасній українській літературі (3 варіант)