“Мій шлях до істини в розумінні. Молитва за душу Доріана Грея”

Кожна людина влаштована таким чином, що протягом всього свого життя вона неодмінно шукає істини, намагається зрозуміти, яким чином влаштоване життя і що ж у ньому найголовніше. Зрозуміти бажання такого пізнання цілком можливо, адже воно не є чужим навіть особисто для мене. В той же час нерідко трапляється так, що люди дуже сильно помиляються у своїх переконаннях, мають неправильну мотивацію і життєві ідеї, що і приводить їх до повного життєвого краху і розчарування в собі і всіх тих, хто їх оточує.

Твір Оскара Уайльда “Портрет Доріана

Грея” розповідає про одну таку людину. Як мені здається, основна проблема Доріана Грея полягає в тому, що в один прекрасний момент він з переконаністю вирішив, що сенс життя в одних лише задоволеннях і їх отриманні. Визначаючи саме це бажання в якості основного бажання у власному житті Доріан Грей керувався тим, що особисто він і хотів. Він вирішив, що може підмінити життєву істину власними бажаннями. Він не захотів розбиратися у складному і заплутаному житті, адже це б забрало в нього безліч життєвих сил і принесло тільки страждання і розчарування на шляху до досягнення цієї життєвої істини.

Тому він вирішив жити

так, як йому виключно подобалося, тобто займатися неробством, звичайною розвагою і тому подібним. Думається, що цей молодий чоловік в якийсь момент сильно розчарувався в такому своєму життєвому виборі істини, але щось змінити вже було занадто складно, навіть неможливо.

На жаль, таких людей дуже багато і в сучасному світі, їх сумними прикладами повниться наше людське буття. Ці люди відмовляються шукати істину, відмовляються розчаровуватися на шляху до її пізнання. Вони просто йдуть по самому простому для людини шляху, стверджуючи, що істинно те, що особисто їм подобається. Звичайно, я таких людей ні в якому разі не відношуся.

Життя занадто складне, щоб називати те, що мені подобається, його істиною і сенсом. Я прекрасно усвідомлюю, що пізнання життя і його істини – це тривалий і складний шлях, який може реально відняти багато часу, навіть десятки років. Звичайно, у підсумку можна навіть не знайти те, чого шукав.

Але приклад Доріана Грея показує нам, що діяти навпаки – це повна омана.

Думається, що Оскар Уайльд був людиною досить мудрою і розумів життя. Він прекрасно знав, що не можна проголошувати свої особисті вподобання єдиною істиною, тому він показав такий приклад Доріана Грея. В той же час я відчуваю реальне співчуття по відношенню до тих людей, які настільки ж сильно помиляються, як це сталося з Доріаном Греем.

Насправді слідом за отриманням великих гедоністичних задоволень їх чекає біль і розчарування.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

“Мій шлях до істини в розумінні. Молитва за душу Доріана Грея”