МАРС – Літературне угруповання

МАРС

(МАЙСТЕРНЯ РЕВОЛЮЦІЙНОГО СЛОВА)

У МАРС (Майстерню революційного слова) було реорганізовано 7 листопада 1926 р. літературне об’єднання “Ланка”. Метою організації було об’єднання революційних письменників і критиків Києва, а завданням – боротьба з графоманством і зарозумілістю в літературі. Покладаючи в основу своєї мистецької праці “засади комуністичної партії”, МАРС надавала своїм членам права використовувати різні літературно-художні засоби.

“Ланка-МАРС” для Києва була тим, чим для Харкова ВАПЛІТЕ-Пролітфронт:

чільною організацією, що об’єднувала більшість письменників цього міста. До “Ланки-МАРСу” входили письменники: Є. Плужник, Дмитро Фальківський (Левчук), М. Терещенко, Т. Осьмачка, Григорій Косинка (Стрілець), М. Івченко, В. Підмогильний, Борис Антоненко-Давидович (Давидов), Борис Тенета (Гурій), В. Ярошенко, Г. Брасюк, Дмитро Тась (Могилянський), М. Галич та інші.

1928 року під зовнішнім тиском МАРС розпалася, але її осердя, сімку “ланчан”, і надалі поєднували не лише дружні стосунки, але й спільні погляди на літературу, які вони зберігали до кінця життя.

Пам’ятного в українській літературі

1934 р. була ліквідована київська літературна організація “Ланка-МАРС”. За винятком Марії Галич, талановитої письменниці, яка свої невеличкі оповідання писала в лірично-імпресіоністичній манері Стефаника і, хоч не була репресована разом з іншими, примушена була замовкнути на десять років, всі інші члени “Ланки-МАРС” так чи інакше були репресовані й тривалий час замовчувані.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
МАРС – Літературне угруповання