“Майбутнє треба не передбачати, а творити”

Людей можна поділити відразу на кілька категорій. Деякі з нас хотіли б знати, що їх чекає в майбутньому, інші ж воліють приймати все таким, яким воно є, тобто, поступово, вони керуються приказкою “всьому свій час”. Втім, жодна з цих категорій не може дізнатися, що її чекає у майбутньому, з точністю.

Залишається лише передбачати і намагатися спрогнозувати. Звичайно, якщо в цьому дійсно є бажання.

Втім, є і відмінний від двох попередніх погляд на речі. Полягає він у тому, що людину не цікавить, що готує їй доля. Насправді, така людина зовсім

і не вірить ні в яку долю, вона вважає, що творить майбутнє власного життя своїми особистими діями.

В такому разі, все, що буде в майбутньому, залежить ні від якихось там обставин, а від неї самої і від її дій. Саме до такої категорії осіб відношу себе і я.

Який взагалі сенс передбачати або намагатися щось передбачити? Життя – це далеко не написана книга, яку можна відкрити на якійсь далекій сторінці, щоб дізнатися, як воно насправді буде. В житті все зовсім інакше. Люди, як суб’єкти життя, чинять безпосередній вплив на неї.

Все, чим ми в даний час оточені, було колись зроблено людьми. Отже, вплив людини на

життя є основним, а тому ми можемо творити, вигадувати нове, робити щось, тим самим формуючи не тільки наше майбутнє, але і майбутнє всього людства.

Щоб зрозуміти все вищесказане краще і виразніше, слід розглянути проблему на деяких прикладах. Зокрема, на прикладі молодого чоловіка, такого, яким я є я. Як така людина визначає власне майбутнє? Дуже просто. Передбачати майбутнє немає сенсу, якщо така людина буде добре вчитися, займатися спортом, саморозвитком і рухатися вперед по життю.

Цілком зрозуміло, що результатом такої діяльності стане успішне навчання в школі, а потім і у вузі, хороша, високооплачувана робота і щаслива власна сім’я. Якщо ж замість того, щоб займатися всім цим, людина буде просто сидіти, нічого не робити, але фантазувати про майбутнє і прагнути його передбачити, її явно не чекає нічого хорошого. Вона так нічого і не зробить, просидить на місці, майбутнє настане, а у людини нічого не зміниться.

У той час як її друзі і знайомі розвивалися, вона лише мріяла, а тому нічого не досягла.

Я не вірю в долю і в те, що кожному з нас щось написано на роду. Майбутнє твориться кожним з нас, всі ми повинні докладати зусиль, щоб прийти до позитивного результату і чогось добитися. Головна запорука цього – праця, правильне планування і прагнення вперед.

А на передбачення час витрачати не варто.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

“Майбутнє треба не передбачати, а творити”