Любов у житті одного з героїв М. А. Шолохова. (По романі “Тихий Дон”)

1. Ксенія – єдина пристрасть у житті Мелехова. 2. Початок відносин героїв. 3. “Любов – це завжди не просто”.

Любов у романах Шолохова з’являється сильної й слабкої, що творить і руйнує одночасно. По Шолохову в любові й чоловік, і жінка рівні. У деяких ситуаціях саме жінка виявляється сильніше чоловіка.

Ніжна й ласкава, голубка із ГриГореєм, Ксенія стає шулікою, коли хто-небудь намагається розлучити її з улюбленим. Жорстока й непохитна, вона не залишає Наталі ні краплі надії на те, що ГриГорей повернеться додому. Не чує вона й докорів

рідних ГриГорея, не зауважує косих поглядів сусідів. І все-таки можна сказати, що не зі своєї волі стає Ксенія розлучницею Описуючи її, Шолохов особливо підкреслює її яскравий козацький характер, небажання скоритися долі.

Дуже рано їй довелося вийти заміж. Це для селянського життя не рідкість, скоріше норма. Не сильно відрізняється від більшості мужиків і чоловік Ксенії – міцний хазяїн, він і на руку був міцний – Ксенія часто приховувала синці під одягом.

Мовчазний і похмурий він і для дружини рідко знаходив добре слово.

Але горда козачка з ” достоїнством несла свою частку. Можливо, і були в неї

думки, що не схожо її чоловіка на той, хто в дівках їй мріявся, однак у житті виявилося усе простіше й складніше. Простіше, тому що як ступила бабою на поріг мужнего будинку, скінчилися нічні гулянки, веселі дівочі хороводи, пісні сміх.

Знала Ксенія, що чоловіка потрібно любити, але як любити похмурого й неласкавого? Але доля посміхнулася їй і під час загального горя послала їй більшу теперішню любов, але й розплати зажадала від її сповна. Не відразу відповіла Ксенія на залицяння ГриГорея Який би чоловік не був, а чесна дружина – завжди його гордість.

Однак чоловік не повірив своїй Ксенії. Помітивши однозначні погляди ГриГорея, чоловік побив Ксенію, що як провинилася дівку. У душу їй запала образа й саме вона штовхнула жінку в обійми вже чужого чоловіка. Величезна різниця між люблячим чоловіком і чоловіком-хазяїном ще міцніше прив’язала Ксенію до ГриГорея.

Провівши на війну двох, Ксенія чекала тільки одного.

Вона не бажала зла своєму чоловікові або дружині ГриГорея – у природі жінки закладено давати життя й робити її як можна краще. Але, відчувши, що і її життя може бути краще, і про неї можна піклуватися, Ксенія вже не могла сама від цього відмовитися. Навпаки, практичний розум жінки став шукати спосіб зберегти це для себе однієї. І Ксенія вирішила забрати свого улюбленого й піти із села, від цікавих сусідів і наполегливих рідних.

У чужому будинку розцвітає любов зрілої вже жінки й молодого чоловіка.

Тут їх не торкає ні заздрість сусідів, ні ревнощі відкинутих чоловіків Тут, не думаючи про минуле, не загадуючи на майбутнє, вони живуть своєю любов’ю, своїм щастям. Але й бажана любов не буває простій. ГриГорей повинен бути в ладі у воєнний час, і він їде. Повернувшись, ГриГорей довідається, що Ксенія втратила їхню маленьку дочку й зійшлася з хазяїном будинку.

Він не може простити її й іде до дружини.

Жінка, що віддала заради любові свою честь, достоїнство, знову залишається одна. Вона постійно змушена бути сильної Втративши дитини, не маючи ніяких відомостей від ГриГорея, вона вдається у відчай. Їй життєво необхідна підтримка улюбленого, але його немає поруч. І жінка, як хвора тварина, притискається до пестливої руки.

Зараз вона не думає про честь і достоїнство, однак і щастя в цьому вона не шукає. Їй потрібно забутися, пережити Горе, набратися сил, щоб як легендарний птах фенікс знову відродитися після пожежі. Не зрозумівши її в цьому, відкинувши ту, котра тільки поруч із ним почуває себе жінкою, ГриГорей іде Образивши улюблену зопалу, ГриГорей однаково не може довго без її, і вона прощає його. Життя Ксенії було недовгої, але важкої Нелегка жіноча частка в умовах воєнного часу стала ще важче.

Важка, заборонна, гірка її любов зробила її самотньої й всіма засуджуваної.

І саме ця любов прикрасила її життя, підняла на надзвичайну висоту, дала їй сил. Неспокійна Ксенія знову йде з улюбленим. Тільки любов може дати стільки сил, мужності й упевненості в завтрашньому дні в такий неясний час.

Ксенія гине, але ця смерть ставить крапку в історії любові саме в той момент, коли любов доводить свою істинність і непереможність. Ксенія гине улюбленої й щасливої


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)

Любов у житті одного з героїв М. А. Шолохова. (По романі “Тихий Дон”)