Любов до матері, Батьківщини у поезії В. Симоненка “Лебеді материнства”

Василь Симоненко – поет, патріот, він понад усе любив рідну Україї український трудовий народ. Для поета Україна – святиня, відданість їй – його обов’язок і щастя.

Любов до рідної землі, до Вітчизни, матері як найвища морально-духовна цінність відбивається в багатьох творах В. Симоненка. Зворушливі і задушевні слова знайшов поет, звертаючись до матері, образ якої стає уособленням рідного краю, всієї Вітчизни. Колискова матері, білі лебеді на стіні рідної хати, вишневий садок, тополі все життя супроводжували поета, були разом з ним,

стати часткою його духовного багатства.

Ці образи навіяли йому такий шедевр інтимної лірики, яким стала відома пісня “Лебеді материнства”. Мати щиро зустрічає сина, вона завжди ділиться з ним своїми роздумами, вона дає йому свої материнські поради і вірить, що син розуміє її:

Можеш вибирати друзів і дружину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину.

Можна вибрать друга і по духу брата,

Та не можна рідну матір вибирати.

Образи матері і Вітчизни недаремно ставляться у пісні поряд, вони для кожної людини священні, наповнюють її почуттями гордості і гідності, роблять її сильною, непереможною. Патріотичний мотив вірша звучить як материнський заповіт.

Можна все на світі вибирати, сину,

Вибрати не можна тільки Батьківщину!

Слова В. Симоненка – справжнє коштовне надбання, над його поезією навіть час не владний.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Любов до матері, Батьківщини у поезії В. Симоненка “Лебеді материнства”