Лінощі не доводять до добра (за казкою “Пані Метелиця”)

Якщо буде потрібно з’ясувати головну думку Казки “Пані Метелиця” і дібрати прислів’я, в якому розкривається зміст казки, варто згадати таке: всім буде сторицею відплачено, кому – за труд, кому – за лінь. І справді, пасербиця і працювала сумлінно, не чуючи докорів мачухи, і догоджала, і не сперечалася, навіть сестру поважала, хоч та була нікчемою. Всю хатню роботу виконувала легко, бо все вміла.

Потім трапилася біда. Пасербиця впустила починок у колодязь. Стрибнула за ним у воду, заплющивши очі, а коли розкрила – здивувалася,

бо опинилася на зеленій луці.

Там і почалися дивовижні пригоди дівчинки. Стали в пригоді її навички працювати, її терпіння і доброта. Змалечку її виховували люблячі батьки, вчили бути чуйною дівчинкою, але потім зла мачуха перетворила її життя на пекло.

Дівчинка знала, що коли хтось потрапить у біду, то людина має допомогти. Хлібу вона допомогла, яблуньці теж. А коли жила у старої бабусі, виконувала будь-яку роботу, догоджала старій. Тому жилося їй добре.

Однак дівчинка сумувала за домом. Стара це помітила і не стала затримувати. Пані Метелиця вирішила нагородити дівчинку за старанність. Вона провела її під

золотим дощем, повернула починок і доставила до рідного порогу вкриту золотом.

Дівчині личило золото, але її душа, її серце були кращими.

Втратили спокій мачуха та її дочка. Золота зажадали вони. Тоді той самий шлях вирішила подолати ледаща.

Заздрість затьмарила очі, ще більше охолонуло серце. Дочка теж зустріла і хліб, і яблуню, що потребували допомоги. Але ледащиця поспішала за золотом і байдуже пройшла повз них. Вийшло все навпаки. Лінь пожартувала з нею.

Замість золота пані Метелиця вкрила ледащицю смолою. І досі не відмиється.

Прислів’я “Всім буде сторицею відплачено: кому – за труд, кому – за лінь” – українська, казка “Пані Метелиця” – з німецького фольклору. Збирачі фольклору брати Грімм познайомили нас із цією казкою. Всі народи звеличують працю, добре серце людини, вміння бути мудрим і терплячим, підтримувати добрі стосунки з тими, хто поруч і потребує твоєї допомоги.

Для тих, хто не поважає інших, не вміє любити і байдуже ставиться до будь-кого, не знаходять добрих слів.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Лінощі не доводять до добра (за казкою “Пані Метелиця”)