Критика

“Критика” – спеціальний літературно-критичний журнал. Почав виходити з лютого 1928 в Харкові як “журнал-місячник марксистської критики та бібліографії”. До складу редакції входили: М. Скрипник, А. Хвиля, В. Десняк (псевдонім В. Василенка), В. Коряк, Ф. Таран, І. Кулик, Т. Степовий, Я. Савченко.

Головним редактором спочатку був В. Десняк. Протягом 1932-34 журнал мав назву “За марксо-ленінську критику”. З 8-го номера 1933 головним редактором був С. Щупак при повній зміні редакції. З переводом столиці України до Києва сюди перебралася редакція

журналу, який з 1935 виходив як орган СРПУ під назвою “Літературна критика” (головний редактор – С. Щупак, заступник – А. Головко). В 10-му номері часопису за той же рік прізвище С Щупака закреслене, видання підписав А. Головко.

Далі часопис існував як “щомісячний журнал літературної критики, теорії і історії літератури” за редакцією І. Стебуна. Посилення репресій проти українських письменників не обминуло і таких ортодоксальних критиків, як Б. Коваленко і С. Щупак. Журнал припинив своє існування після прийняття постанови ЦК ВКП(б) 1940 “Про літературну критику і бібліографію”, яка “зобов’язувала” Спілку письменників розширити відділи критики в літературно-мистецьких журналах, закривши самостійні літературно-критичні часописи.

Останній поєднаний номер за 1940 (11-12) вийшов у січні 1941.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Критика