УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 10 КЛАС
I семестр
1. ВСТУП. ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ
ІЗ ЛІТЕРАТУРИ РЕАЛІЗМУ
УРОК № 31
Тема. (КР) Контрольна робота за романом Ф. Достоєвського “Злочин і кара”
Мета: повторити, систематизувати й узагальнити вивчений матеріал; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю і корекції; розвивати пам’ять, аналітичне, образне мислення, уміння зіставляти літературні явища з реаліями життя, висловлювати власні міркування та обгрунтовувати їх; виховувати гуманістичний світогляд,
Оснащення: тестові завдання (2 варіанти).
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент
II. Оголошення теми й мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності
III. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
Варіант І
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. З’ясуйте, чий це портрет у романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”: “…він був напрочуд гарний із себе, з прекрасними темними
А) Раскольнікова;
Б) Лужина;
В) Порфирія Петровича;
2. Який страшний сон наснився Раскольнікову?
А) Про те, що мертва лихварка прийшла по його душу;
Б) про те, як били бідну конячину;
В) про те, що його злочин розкрили.
3. На які два розряди ділив усіх людей головний герой роману?
4. Продовжте речення: “Жанр твору Ф. Достоєвського “Злочин і кара” – …”
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Схарактеризуйте образ Соні Мармеладової з роману “Злочин і кара” Ф. Достоєвського, порівняйте його з образом головного героя.
2. Визначте риси новаторства у творчості Ф. Достоєвського.
Високий рівень (максимально – 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть свої судження про теорію сильної особистості, “надлюдини” та її розвінчання в романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.
2. Розкрийте символіку назви роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”, зазначте співвідношення у творі “злочину” і “кари”. (Усього – 12 балів)
Варіант ІІ
Початковий і середній рівні (кожна правильна відповідь – 1 бал)
1. З’ясуйте, чий це портрет у романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”: “Це був надзвичайно веселий і компанійський хлопець, добрий до простоти. Проте за цією простотою ховались і глибина, і гідність. Був він розумний, хоч і справді часом дуже простуватий! …Іноді він буянив і мав славу силача. …жодні невдачі його ніколи не бентежили, і ніякі погані обставини, здавалось, не могли пригнітити його”:
А) Раскольнікова;
Б) Разуміхіна;
В) Лужина.
2. Хто з героїв роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” зрозумів психологію Раскольнікова й причини його злочину, “вирахував його”:
А) Порфирій Петрович;
Б) Разуміхін;
В) Соня Мармеладова.
3. Хто є “двійником” головного героя роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”?
4. Продовжте речення: “Темою роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара” є…”
Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 2 бали)
1. Розкрийте образ Родіона Раскольнікова та його еволюцію в романі Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.
2. Назвіть риси реалізму у творчості Ф. Достоєвського.
Високий рівень (максимально – 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть свої судження про філософський та етичний аспекти роману Ф. Достоєвського “Злочин і кара”.
2. Доведіть або спростуйте думку, яку письменник Ф. Достоєвський утверджує у своїх творах: “Кожна людина несе особисту відповідальність за зло, що панує у світі”.
(Усього – 12 балів)
IV. Підбиття підсумків уроку