Коротка біографія Бальзака Оноре де

Народився в стародавнім французькому місті Турі. Шістнадцятирічним юнаком Бальзак приїжджає в Париж, щоб вивчати право. Довго юриспруденцією юнак займатися не смог: він зрозумів своє призначення й заявив, що хоче стати письменником. Для початку він спробував себе на поприще театру.

Перша п’єса Бальзака “Оливер Кромвель” при постановці провалилася. Розгніваний батько позбавив сина моральної й матеріальної підтримки.

Починаючий письменник не впав духом: запрігся в поденщину щоденної журналістики Він був готовий виконувати

будь-які доручення бульварних газет. Репортажі про різні події давали письменникові “людський матеріал” – факти, деталі, сюжети з життя самих різних шарів суспільства. Від створення більших художніх полотен Бальзак не відмовився: десять років він затворів “для майбутнього” по ночах.

І плин багатьох лет він створював свою “Людську комедію” – целую серію романів. Письменник скромно називав себе “секретарем людського суспільства”. Перші свої добутки молодий письменник складає в дусі так званого “шаленого романтизму”.

Це пригодницькі романи з елементами жаху й фантастики.

Бальзак

публікував їх під різними псевдонімами й згодом не включив у своє зібрання творів. письменником, Що Сформувався, він з’являється лише в 1829 році в історичному романі “Шуани”. В 1834 році він задумує грандіозний цикл романів, пізніше названий їм “Людською комедією”. Письменник здебільшого здійснив цей задум, написавши 90 романів із задуманих 140.

Його завдання – як він сам формулював: знайти “схований зміст величезного збіговиська типів, страстей і подій”.

“Человеческаякомедия” ділиться на три розділи: “Етюди про вдачі”, “Філософські етюди” і “Аналітичні етюди”. Зовні життя письменника було небагато подіями. Головним була титанічна письменницька праця.

Бальзак працював за своїм столом 12-16 годин на добу. Однак він виїжджав за кордон, спілкувався із друзями, любив смачно поїсти У роботі його підтримував улюблений напій – каваа, який Бальзак випивав неймовірно багато. Всесвітньо відома його закоханість у польську графиню, дружину українського поміщика Евеліну Ганскую.

Ганская обіцяла вийти за Нього заміж після смерті чоловіка. Так і відбулося. Але перевтома від Колосальної роботи, коливання Ганской, важка хвороба затьмарили останні роки Бальзака Коли нарешті відбулося весілля, письменникові залишалося жити всього п’ять місяців.

Умер Бальзак у Парижу 18 серпня 1850.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Коротка біографія Бальзака Оноре де