Київ у минулому і сьогодні

З плином часу обличчя міста поступово змінюється, але змінити душу міста не владний навіть час. Ось і сто­лиця нашої держави змінила свій вигляд, залишившись тією ж самою – привітною, гостинною, щедрою.

У незапам’ятному минулому, ще за часів свого засну­вання, Київ являв собою укріплене городище, розташоване на березі Дніпра. Кам’яних будівель тоді тут взагалі не було, та й дерев’яних було небагато. Спливали століття.

Київ руйнували пожежі, але люди не збиралися кидати вподобане місце. Пізніше в Києві почали з’являтися ка­м’яні

споруди, наприклад Софійський собор – одна з найстародавніших культових споруд міста. Київ був уже не укріпленням, а справжнім містом, сповненим ділового го­мону ринкових площ та молитовною тишею монастирсь­ких дворів.

Місто виростало, багатшало, множились його мешканці. І не один мандрівник дивувався з доброї, трохи хитруватої вдачі киян.

Коли закінчується минуле й починається сьогодення? Де пролягає кордон між цими двома вимірами часу? Сьо­годні ми спостерігаємо зміни в обличчі нашого Києва. Ба­гато районів столиці сьогодні виглядають як новобудови: це реставрують будівлі, дороги, площі.

Поступово

Київ стає справжньою європейською столицею. У місті розташовані найважливіші в Україні будівлі, де працюють уряд, Верховна Рада і ще багато установ. Швидко ростуть міста поблизу Києва.

Можна сподіватися, що й надалі столиця України буде залишатися такою ж красивою, охайною, спов­неною свободи й діловитості.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Київ у минулому і сьогодні