“Історія, яка повторюється знову”

Деякі люди твердо переконані в тому, що історія розвитку людства – повністю циклічна. Це означає, що за час існування людства всі події, які відбуваються, мають властивість повторюватися через деякий час. Відмінності при цьому, звичайно, допустимі, але ці відмінності зовсім не мають масового характеру.

Прикладом такого циклічного розвитку історії можна навести досить багато і щодо великої кількості країн. Винятком з цього правила не є і наша з вами країна – Україна.

Говорячи про Україну, варто обов’язково розуміти, що наша країна

завжди існувала, навіть коли у нас не було повноцінної держави. Існування українського народу – це факт. Але, на жаль, фактом є і те, що український народ зовсім невдало розташований на географічній карті світу, у нас завжди були дуже сильні сусіди, які прагнули нас гнобити і поневолювати. Це стосувалося практично всієї історії українського народу, адже ніхто не хотів залишити українців у спокої і дати нам побудувати власну сильну державу. Втім, як вже говорилося, знищити український народ, повністю його асимілювати не вдавалося нікому й ніколи.

В історії були дуже важкі часи, але навіть у цей час українцям

вдавалося об’єднуватися і ефективно відстоювати свої права.

Одним з таких важких часів для українського народу є козацька доба. Козацька доба мало місце тоді, коли ні про яку повноцінну державу для українського народу не могло бути й мови. Особливості цієї доби в тому, що українці не зневірилися, почали об’єднуватися в козацькі колективи і жити разом.

Варто відзначити, що саме козацтво змогло зберегти українську ідентичність, незважаючи на відсутність держави. Збереження ідентичності, в свою чергу, призводило до того, що ймовірність виникнення держави все-таки з’являлася.

Сьогодні всі ми бачимо, який серйозні пресинг існує на українську державу, яка не встигла проіснувати навіть половину століття. України була проголошена сусідньою країною як держава, що не відбулася, яка просто не може існувати у своїх нинішніх кордонах і з поточним державним устроєм. Сусідня країна при цьому надзвичайно могутня і цілком може зруйнувати Україну, незважаючи на те, що нашу країну підтримує безліч держав у всьому світі.

Все це наштовхує на думку, що історія доби козацтва може повторитися знову. Як ми бачимо, найсерйознішу боротьбу за Україну сьогодні ведуть патріоти, ті ж, хто вів її в добу козаччини. Втім, зовсім не хотілося б, щоб майбутня Україна перетворилася на таку невелику територію, якою була Запорізька Січ. Особисто я не думаю, що спіральність розвитку історії проявитися і в цьому випадку теж.

Хочеться вірити в краще, і я вірю в краще.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Історія, яка повторюється знову”