Історія Нью-Йорка характеристика образа Дидриха Никербокера

Никербокер Дидрих – умовний оповідач, від імені якого ведеться також оповідання в новелах “Рип Ван Винкль”, “Легенда про Сонну Балку”, “Будинок із примарами”. Восени 1809 р. у нью-йоркській газеті “Ивнинг пост” з’явилася замітка про “маленького літнього пана, одягненому в поношений чорний камзол і трикутний капелюх, по ім’ю Никербокер”. “Тому що є підозра, що він несповна розуму, і є занепокоєння про нього, те всі відомості просимо направляти в колумбійський готель на Мальбери-Стрит або в контору газети”.

Одинадцять днів через за підписом “Мандрівник”було надруковане повідомлення, що така персона з’явилася: Н. бачили відпочиваючої в дороги, що веде до Олбани; у руках у нього був маленький червоний вузол, старий здавався виснаженим.

У листопаді передплатникам газети було повідомлено, що в колумбійському отеленні знайдений “цікавий рукопис” і якщо Н. не повернеться, то буде видана, щоб погасити його заборгованість хазяїнові готелю.

Нетовариський, замкнутий, странноватий літній джентльмен Н. відрізнявся спостережливістю, гумором і рідкою ерудицією. Навколишні дивилися на нього хто з повагою,

а хто й зі страхом. Його все дратувало в буденному американському житті: і вдачі, і поняття, і людські прагнення, а у своїх оцінках він був прямий і формулював їх з убивчою точністю По будь-якому приводі Н. приймався філософствувати, і відразу ставало ясно, як далекий від сучасності цей книжковий хробак, що зарився в Геродота, Рабле, Свифта, точно вони могли його вберегти від вульгарності, якою просочилася атмосфера Америки XІX століття. Н. обтяжує час, у яке він живе.

Він повністю поринає в мир історичного й у той же час фантастичного минулого Зариваючись у стародавності, Н. намагається не зауважувати всюди вирослих навколо “пишних притулків розкоші”, де відбуваються біржові угоди й киплять політичні страсті.

Коли Н. защіпається в себе в готельній кімнаті, щоб обкластися старими книгами й стосами виписок, для нього як би перестає існувати навколишнє життя. І в цьому він схожий на самого Ирвинга, що з роками стає усе більше замкнутим. Як і Н. , письменник прагнув створити ситуацію, що відокремлює його від сучасності. Йому, що виросли на спогадах про безхмарну пору голландського правління й добре помнили перші роки після американської революції, здавалося, що країна міняється до невпізнанності.

Зміни, Що Відбувалися, бентежили Ирвинга й вселяли йому занепокоєння. Невдоволення сьогоденням викликало в нього, як у всіх романтиків, тугу за минулим, що він часом був схильний сильно ідеалізувати. Американське минуле, у якому стільки барвист і яскравого, володіє уявою Н. , немов не зауважує, що відбувається навколо його


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)

Історія Нью-Йорка характеристика образа Дидриха Никербокера